5 реально працюючих способів покращити якість повітря у квартирі

    97

    5 реально працюючих способів покращити якість повітря у квартирі

    Повітря в мегаполісі далеке від ідеального. Пил, бруд та алергени можуть легко зіпсувати життя. Розповідаємо, як очистити повітря та уберегти себе від проблем зі здоров’ям.

    1. Вибирайте натуральні засоби ароматизації

    У освіжувачів повітря приємний запах, але летючі органічні сполуки (ЛОС), що містяться в них, можуть спровокувати алергічну реакцію. Якщо вам все ж таки потрібно скористатися подібними засобами, то краще робити це в приміщенні з гарною системою вентиляції.

    Альтернативою можуть стати кошти з більш натуральним складом. Наприклад, аромалампи з ефірними оліями, дифузори, безосновні пахощі. Ще можна використовувати саші з корицею, ваніллю, гвоздикою або лавандою. Якщо вам подобається аромат квітів, спробуйте залишати у вітальні чи на кухні букети. Особливо яскраво пахнуть троянди, півонії, лілії та мімоза.

    2. Регулярно проводьте вологе прибирання

    Прибирання допоможе позбавитися не тільки бруду, але й мікроорганізмів — бактерій, вірусів і пилових кліщів. Намагайтеся вибирати екологічніші засоби без ЛОС, а також фталатів, формальдегідів, аміаку, нафтових розчинників, хлору, іоногенних ПАР. Ці речовини можна виявити в складах, що дезінфікують, гелях для миття посуду, рідинах для стекол і підлог. Наприклад, фталати здатні нашкодити ендокринній системі, а формальдегіди підвищують ризик розвитку онкологічних захворювань. При виборі побутової хімії звертайте увагу не на вказівки «еко» або «біо» на етикетці, а відповідні міжнародні маркування. Якщо їх немає, то, можливо, засіб може бути небезпечним.

    Проводити вологе прибирання варто хоча б раз на тиждень. Використовуйте якісні миючі засоби. Вони допоможуть позбутися бактерій на кшталт сальмонели, стафілококу, кишкової палички, дріжджів, суперечка плісняви. Особливу увагу слід приділити стану холодильника, ванної кімнати, раковин. Саме у цих місцях з’являються неприємні запахи.

    Забираючись, не забудьте про запобіжні заходи – використовуйте захисні рукавички і не змішуйте різні дезінфікуючі засоби. Їхні компоненти можуть вступити в непередбачувану реакцію. Не забувайте також провітрювати кімнати, щоб позбутися запаху складів, що чистять.

    3. Знепилюйте кімнати

    Навіть якщо ви прибираєте квартиру щотижня, ваш робот-пилосос працює без вихідних та відпусток, а ванна блищить від чистоти, це не означає, що у вас в будинку немає пилу. А в ній можуть бути небезпечні для життя елементи на кшталт миш’яку, марганцю або свинцю.

    Кількість пилу в будинку можна скоротити за допомогою простих заходів. По можливості не захаращуйте квартиру килимами та текстилем, а також уникайте відкритих поверхонь з книгами та сувенірами. Але пил може збиратися не тільки на звичних полицях і столах, а й на стінах і стелі. Так що, крім звичайного прибирання, бажано проводити ще й знепилювання приміщення. Для очищення стін використовуйте швабру або пилосос із аквафільтром, встановивши режим найменшої потужності. Трохи дорожчий, але дієвий варіант – замовлення клінінгу. Робити таке антипилове прибирання потрібно хоча б раз на рік.

    4. Увімкніть витяжку під час готування

    Під час приготування рівень забруднення повітря перевищує допустимі показники. Через нагрівання приладів на кухні в атмосферу викидаються оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід. Ці речовини можуть спровокувати захворювання легень, а також проблеми із серцем.

    Щоб мінімізувати кількість викидів шкідливих речовин під час приготування, спробуйте не тільки включати витяжку, але й застосовувати масла з високою точкою димлення. Цей показник позначає максимальну температуру, коли жир починає горіти на сковороді. А разом із димом у повітря виділяються альдегіди, які можуть підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань. До безпечних олій відносяться рафінована соняшникова, оливкова, арахісова, кокосова. Їх можна нагрівати до температури 190-200 градусів без ризику нашкодити якості повітря на кухні.

    5. Купуйте спеціальні пристрої

    Наприклад, миття або зволожувач повітря. Вони допоможуть вам почуватися краще, а також подбають про домашніх вихованців та предмети інтер’єру з дерева. Наприклад, через сухе повітря на одязі та меблів швидше накопичується статична електрика, паркет і двері починають рипіти, а шкіра лущиться .

    Занадто вологе повітря може призвести до появи цвілі, а та – до подразнення очей і шкіри, нежиті, загострення проблем з легень. Тому до процесу зволоження потрібно підходити грамотно та використовувати професійні прилади. Мийка, наприклад, не тільки м’яко зволожить, а й очистить повітря від пилу, вовни тварин.

    Підбираючи прилад, зверніть увагу на площу та призначення кімнати. Для спальні чи дитячої не підійде миття повітря, розраховане на офісний простір. І навпаки, малопотужний пристрій навряд чи зможе зволожити простору вітальню. А ще важливо, щоб миття повітря для житлових кімнат було максимально безшумним.



    • інші новини