12 способів мотивувати себе на прибирання

    840

    Як налаштувати себе так, щоб наводити лад стало приємно.

    1. Сприймайте прибирання позитивно

    Ви витрачаєте чималу частину життя на прибирання не для того, щоб катувати себе, а для власного благополуччя. Жити в чистому будинку, де все лежить на своїх місцях, корисно для гарного настрою, продуктивності та загалом для здоров’я.

    Намагайтеся не сприймати наведення чистоти як каторгу. Вважайте це інвестицією у приємний відпочинок.

    2. Придумайте собі винагороду

    Все до банального просто: якщо приступити до збирання надто складно, придумайте, чим порадувати себе після того, як ви її зробите. Пообіцяйте собі смачний десерт чи ще одну серію улюбленого серіалу.

    3. Забирайтеся, коли нікого немає вдома

    Напевно, більшості легше наводити порядок, перебуваючи вдома на самоті. Навіть якщо це позбавляє можливості залучити домочадців до корисного заняття.

    Не намагайтеся починати прибирання, коли вам можуть перешкодити. Крім неприємних емоцій на зразок роздратування, це мало чого принесе.

    Жахливо бісить, коли хтось відразу вносить безлад у все, що ви зовсім недавно акуратно прибрали. Або заважає витирати підлогу, бігаючи з однієї кімнати до іншої.

    4. Не беріться відразу за всі кімнати

    Вам необов’язково розуміти під прибиранням тотальне звільнення від безладу всіх частин своєї квартири. Очікування генерального очищення всіх кімнат разом з миттям підлог та вікон вимотує ще до його початку. Сьогодні помийте кухню, завтра очистіть ванну  – загальний вигляд квартири від цього не постраждає.

    5. Складіть розклад

    Подумайте, як вам легше займатися прибиранням: один-два рази на тиждень по кілька годин або щодня по 20-30 хвилин. Якщо не впевнені, хоч би спробуйте другий спосіб. Так фронт робіт перестане вас лякати, а наведення порядку стане чимось звичайним.

    Наприклад:

    • Понеділок: розібрати одяг у шафі.
    • Вівторок: витерти пилюку, розставити речі на полицях.
    • Середа: вимити підлогу у всій квартирі.
    • Четвер: очистити ванну кімнату.
    • П’ятниця: вимити плиту.
    • Субота: розібрати старі речі на балконі.
    • Неділя: поміняти постільну білизну, відправити речі в прання.

    У результаті кожен день на вас чекає не так багато справ по дому. А на їхнє виконання знадобиться не більше півгодини.

    6. Сприймайте прибирання як спорт

    Година миття підлог спалює близько 200 калорій. А якщо зайнятися ретельним чищенням килимів, цього ж результату можна досягти за півгодини. Стільки калорій ви можете витратити за повноцінне заняття йогою.

    7. Увімкніть активну музику

    Спокійні та меланхолійні пісні не підійдуть. Включайте музику, під яку вам так і хочеться почати рухатися. Вона задасть ритм і підніме настрій, а час з нею пролетить швидше – ви здивуєтеся, що миття підлог займає лише чотири-п’ять треків.

    8. Закрийте соцмережі

    Прибирання може закінчитися на попередньому пункті — коли ви сіли за комп’ютер, щоб вибрати музику, і через нього не встали. Або вирішили включити радіо на телефоні та побачили нове повідомлення. Закрийте всі чати та вимкніть повідомлення.

    9. Почніть із найскладнішого

    Знайдіть найнеприємніше прибирання і зробіть це першим. Наочний результат та відчуття того, що найважче зроблено, мотивує рухатися далі.

    Якщо йдете прибирати ванну, почніть з очищення унітазу. Коли потрібно поміняти постільну білизну, спершу розправтеся з підковдрою. Решта стане само собою.

    10. Позбавтеся непотрібних речей

    Перестаньте нескінченно перекладати, протирати, розкладати речі, які вам не потрібні. Коли ви звільните місце, одразу захочеться його прибрати, акуратно оформити та тримати у чистоті.

    Дістаньте всі старі та непотрібні речі і одразу складіть їх у пакети. Головне – не ховати це на балкон або в комору, а постаратися одразу винести з квартири, щоб не було спокуси повернути все назад. Та й зайві завали вам ні до чого.

    11. Додайте щось нове до інтер’єру

    Купуйте яскраву вазу чи лампу, розставте декоративні свічки чи повісьте нові штори. Принесіть будь-яку дрібницю, яка прикрасить вашу оселю. І якщо у вас у квартирі безладдя, ви відчуєте, що куди б ви не поставили нову річ, ніщо не зможе прикрасити ваш будинок так, як чистота.

    12. Дрібний безлад прибирайте відразу

    Почніть мити посуд одразу після їжі. Це триватиме максимум п’ять хвилин. Якщо зовсім немає часу, наприклад вранці, заливайте посуд теплою водою – так буде набагато простіше відмити його після.

    Завжди складайте на місце книжки, прибирайте косметику, застилайте ліжко — витрачайте хвилину свого часу. З таких дрібниць і народжується порядок, який настільки приємно підтримувати, що жодна мотивація не потрібна.



    • інші новини