Пам’ятки Албанії: бетонні бункери, стародавні пам’ятники і похмурі легенди

1018

Відкриваємо таємниці перлини Середземномор’я

© dm-tour.com.ua
© dm-tour.com.ua

Україна і Албанія мають намір домовитися про взаємне скасування віз. Передбачається, що громадяни України і громадяни Албанії, які користуються дійсними проїзними документами, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території держави іншої договірної сторони протягом терміну, що не перевищує 90 днів протягом 180 днів. Тому Всвіті розповість тобі, чому варто відправитися в цю прекрасну країну і що там слід побачити.

Довгий час Албанія залишалася ізольованою, тому інформація про давньої і неповторною країні мало поширена у світі. У цьому є своя принадність, адже завдяки такій відособленості Албанія змогла зберегти свою самобутність дотепер. З іншого боку, недобре позбавляти широку громадськість можливості насолодитися такою красою.

Тут перемішані безліч стилів і культур з ідилічних гірських курортів, багато з яких засновані ще римлянами до величних мусульманських мінаретів і пам’яток давньогрецького періоду. Унікальну культурну спадщину!

Бетонні бункери

© yandex.ru
© yandex.ru

Бункери – одна з головних визначних пам’яток Албанії. Вони були побудовані з метою захисту населення країни від зовнішньої агресії під час сорокарічного правління диктатора Ходжа. Будівництво відбувалося у ХХ столітті і досягло масового характеру: було зведено 700 000 бункерів або дотів, тобто приблизно по 1 на кожні 4 жителя країни. У наш час вони використовуються як розважальних закладів: нічних клубів, ресторанчиків, кафе.

Давньоримський амфітеатр в Дурресі

© depositphotos.com
© depositphotos.com

Саме місто було засновано в 627 році до нашої ери, а грандіозний амфітеатр був побудований ще у другому столітті до н. е. Сам театр являє собою еліпс, а його площа – 20 квадратних метрів. Аж до п’ятого століття тут проводилися жорстокі й криваві гладіаторські бої, але в VI столітті в регіоні починає поширюватися християнство, і у верхній частині амфітеатру будується склеп великомученика Астин. До наших днів збереглася лише третина величної будівлі, але навіть у такому вигляді амфітеатр вражає своєю величністю.

Стародавня дорога Егнантіа

© ogorodah.com
© ogorodah.com

Дорога примітна тим, що свого часу перетинала провінції стародавнього Риму і була побудована з величезних кам’яних блоків руками римських рабів. Її протяжність складає більше тисячі кілометрів, а свій початок дорога бере в околицях Дурреса.

Фортеця Розафа

© int-europe.ru
© int-europe.ru

З цією фортецею пов’язана дуже похмура легенда. Згідно з переказами три брати з метою захисту міста намагалися побудувати фортецю, але вона весь час обрушувалася. Було вирішено задобрити небеса і принести в жертву дружину самого молодшого брата – Розафа. Жінка стійко прийняла таке рішення, сказавши: “Замуруйте мене так, щоб я могла годувати свою дитину”. Так вона нібито була живцем замурована в підставі фортеці разом зі своїм сином, а фортеця названа на її честь. На території фортеці обладнаний невеликий музей, в якому можна ознайомитися з іллірійськими монетами, предметами мистецтва і картинами, пов’язаними з часами захоплення Балкан турками.

Замок Петрела

© depositphotos.com
© depositphotos.com

Невеликий замок Петрела знаходиться в околицях Тирани – столиці Албанії. Він був зведений в епоху імператора Юстиніана і, всупереч численним землетрусам і війнам, відмінно зберігся до наших часів. Розташований замок на вершині майже стрімкого кручі і оточений оливковими гаями вражаючої краси. Завдяки його розташуванню, замок використовується туристами в якості оглядового майданчика: звідси відкривається приголомшливий вид на місто. А відпочити і поласувати місцевими смаколиками можна в ресторанчику, який знаходиться в цьому ж місці.

Джерело: tochka.net