В яких випадках ви не зобов’язані платити в кафе

1538

На необізнаності відвідувачів про свої права ресторани і кафе заробляють непогані гроші. Дізнайтеся, в яких випадках ви можете без докорів сумління не оплачувати рахунок.

sl2

1. Якщо ваша страва виявилася пересоленою або в ній знаходяться сторонні предмети, наприклад муха, ви маєте право попросити замінити їжу. Якщо ж ви не хочете заміни, то і зовсім його не оплачуєте. А якщо вас надумають запевнити, що надлишок солі доданий за рецептом, вимагайте технологічну карту. У цьому документі вказані всі інгредієнти страви, в тому числі і кількість солі. Якщо і в ній вам відмовлять, наполягайте на лабораторну експертизу. Істина і справедливість понад усе, як то кажуть

2. Ви можете відмовитися від страви, якщо її ще не почали готувати. Припустимо, ви розумієте, що вже ситі і, між іншим, десерт буде зайвим. Як правило, заклади пропонують вам взяти його з собою, і, зрозуміло, включають його в рахунок.

3. Ви можете відмовитися від страви або заплатити менше, якщо її не подадуть вчасно. Наприклад, офіціант запевнив, що салат буде готовий за 10 хвилин, а ви прочекали півгодини. Запам’ятайте, це проблеми кухні, а не ваші. Чекати ви не зобов’язані.

4. Вас не мають права попросити піти, якщо ви замовили один стакан соку і розмовляєте з подругою по телефону вже півтори години. Ви можете залишатися в кафе з цим соком стільки, скільки вам завгодно, хоч всю ніч, якщо заклад працює «до останнього клієнта».

5. Заклади громадського харчування не мають права встановлювати фейс-контроль. Вони зобов’язані обслужити всіх клієнтів, які в змозі заплатити. Але практично в кожному закладі існує табличка з написом: «Адміністрація може відмовити відвідувачеві у відвідуванні закладу без пояснення причин». Правда, часто в ресторанах встановлюють свої правила відвідування.

6. Офіціанти дуже часто приносять вам іншу страву. В даному випадку ви можете просити замінити її аналогічною, з таким же набором інгредієнтів, або оплатити неповну вартість. Якщо ви знайшли в страві зайвий компонент, або, навпаки, чогось не дорахувалися, заплатите за нього на 20% менше.

7. У багатьох закладах грає «жива музика». І ви за неї платити не зобов’язані. Заклади не мають права включати в загальний рахунок цей пункт.

8. Якщо ви впевнені в тому, що вас погано обслужили, і ви маєте намір доводити це в суді, тоді не оплачуйте рахунок відразу. При сплаченому чеку ваші шанси в суді на повернення грошей від закладу зменшуються.

9. Ви повинні знати, що відмова від оплати має бути аргументованою. «Не сподобалося» не може бути підставою для відмови платити. Майте на увазі, що заклад також може відправити страву на експертизу, і, якщо з’ясується, що з ним все в порядку, то вас зобов’яжуть викласти належну суму як за страву, так і за експертизу.

10. Згідно з Конституцією України ви не зобов’язані оплачувати чайові. Включення чайових в рахунок є незаконним, і ви маєте право їх не залишати.

11. Випадки бувають різні, якщо, раптом, не вистачило грошей оплатити рахунок, ви маєте право залишити будь-який докумет, що засвідчує особу і написати розписку, в якій зобов’язуєтесь повернути гроші у визначений термін. Розписка є документом і в разі невиконання зобов’язань послужить приводом подати на вас до суду.

12. Розбитий посуд повинен бути оплаченим. Але якщо постраждала одна тарілка, а вам виставлений чек за набір, не давайте себе ошукати.

Джерело: weloveua• не пропусти