Як святкують день Святого Валентина у світі

1704

День святого Валентина – свято, яке відзначають у багатьох країнах світу. До нас воно прийшло з Європи не так давно і стало одним з найромантичніших днів у році. Українці вже звикли дарувати коханим валентинки, замовляти столики в кафе і ресторанах для романтичної вечері на двох та вигадувати чарівні сюрпризи-подарунки своїм половинкам. Проте не в усіх країнах світу люди роблять так само, як ми. В деяких навіть і не чули про таке свято.

Ми вирішили дізнатися як же святкують День святого Валентина  у світі та розповісти, щоб ви знали як поводити себе у цей час, якщо опинитесь в іншому куточку земної кулі.

Китай

Лише тільки-но молоде покоління китайців почало святкувати День Валентина. Реклама та акції на товари неабияк посприяли цьому. У всіх торговельних центрах розвішані сердечка та ангелочки. Хоча, насправді, у Китаї є свій день закоханих – Qinxi (Ці Сі). Його святкують сьомого дня у сьомий місяць за місячним календарем. Цього року Ці Сі припадає на 25 серпня.

Під час китайського Дня святого Валентина самотні дівчата йдуть у храм помолитися та попросити собі гарного чоловіка, а сімейні пари моляться за щастя та процвітання родини.  У цей же день батьки самотніх дівчат та юнаків йдуть до парків та сватають між собою їхніх дітей. Вони пишуть спеціальні об’яви, в яких вказують вік, зріст, професію та розмір річної заробітної плати.

Бразилія

У цій країні День святого Валентина збігається з карнавалом, який триває з лютого по березень. Тому день закоханих бразильці святкують 12 червня. Тут також дарують шоколадки, квіти та вітальні листівки. А ще у Бразилії заведено проводити у цей день музичні фестивалі й різного роду виступи. Заведено святкувати цей день не тільки з коханою половинкою, а й у сімейному колі та разом з друзями.

Вже 13 червня, наступного дня, бразильці відзначають День святого Антонія. Ось тоді, незаміжні дівчата в Бразилії проводять спеціальний обряд аби знайти гідного чоловіка.

Південна Африка

Як і  в багатьох країнах світу, тут святкують День святого Валентина 14 лютого. Квіти, цукерки й багато інших подарунків дарують закохані одне одному. У цей час усі магазини  та торговельні центри прикрашені сердечками, купідонами й «птахами кохання» – папугами. Воно й не дивно, бо папуги такі ж яскраві, як і це почуття.

Існує цікава традиція – луперкалія. Жінки чіпляють на рукава одягу картки у формі серця з іменем коханого чоловіка. Так південноафриканські чоловіки дізнаються хто їх таємно кохає.

Аргентина

Країна гарячих сердець та запального танго – Аргентина. Тут святкують День закоханих цілий тиждень. Крім 14 лютого, аргентинці ще мають цілий «солодкий тиждень» у липні. Зазвичай, з 13 по 20 липня друзі та кохані обмінюються цукерками та поцілунками. Закінчується цей тиждень Днем дружби.

Данія

Європейська країна, в якій є свої особливі традиції святкування Дня закоханих. Якщо у вас кохана дівчина в Данії, то подаруйте їй проліски, а не червоні троянди. Також можна написати веселий вірш на картці з привітанням й залишити його без підпису. Якщо ж дівчина здогадається хто написав цей вірш, отримає пасхальне яйце від автора на Великдень. Ця цікава традиція й досі користується популярністю. Молодь святкує День святого Валентина на великих шумних вечірках або замовляють столики на двох у ресторанах.

Індія

Як не дивно, але День святого Валентина святкують і в Індії. Старше покоління вважає його західним святом, а молодь весело святкує. Ейфорія починається ще за довго до 14 лютого. Все прикрашається червоними сердечками та ангелочками. Розкуповуються солодощі, шоколад, м’які іграшки. Як і в Європі, в Індії у цей день паби та ресторани страждають від напливу закоханих. Багато хто 14 лютого чує пропозицію руки та серця від коханого.

Деякі індійці перетворюють тиждень перед Днем закоханих у справжній фестиваль, наприклад: субота – день троянд; неділя – день пропозицій; понеділок – день шоколаду; вівторок – день плюшевого ведмедика; середа – день поцілунків; четвер – день обіймів, а п’ятниця – День святого Валентина.

Франція

Париж, місто кохання, стає епіцентром святкувань до Дня закоханих. Сюди прилітають пари з різних куточків світу. Закохані обмінюються листівками та валентинками. Деякі вважають, що традиція дарувати валентинки пішла саме з Франції.

Колись французькою традицією була «любовна лотерея». Самотні чоловіки та жінки збирались в будинку навпроти один одного та називали ім’я людини, яка їм сподобалась. Якщо ж чоловіку не сподобалась його обраниця, вони могли її поміняти на іншу. Ображені жінки збирались навколо вогнища і спалювали фотографії чи речі зрадника. Іноді вони робили це так яро, що уряд вирішив заборонити «любовну лотерею».

Тепер в якому б куточку планети ви не опинилися б 14 лютого, ви знаєте як там святкувати цей день. Хоч традиції у країнах різні, проте всі вони сповнені любові та радості.  Тож тримайте запасну валентинку про всяк випадок. Раптом цього року ви зустрінете своє кохання.

автор Альона Гук спеціально для vsviti.com.ua