20 березня весь світ відзначає Міжнародний день щастя

627

Сьогодні, 20 березня відзначається Міжнародний день щастя. Він був заснований у червні 2012 року ООН для того, щоб підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям, яке об’єднує людей з різних куточків світу.

Чому саме 20 березня? Тому що це день весняного рівнодення. Практично у всьому світі сьогоднішній день дорівнює ночі. День дорівнює ночі практично в усьому світі, і в ООН порахували, що це символ рівності всіх жителів планети, що мають однакові права на щастя.

Перед вами добірка, в якій зібрано два десятка радісних моментів.

У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем ​​щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.

Також, на думку засновників Дня, сьогоднішнє свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства, в зв’язку з чим засновники закликають всі країни спрямувати зусилля на поліпшення добробуту кожної людини.

Заснувавши Міжнародний день щастя, ООН також прагне звернути увагу світової громадськості на те, що економічний розвиток має бути збалансованим, рівноправним і всеохоплюючим. Результатом здійснення такої моделі розвитку стане стійке економічне зростання у країнах з подальшим зниженням рівня бідності.

Крім цього, ООН стверджує, що для досягнення глобального стану щастя на планеті необхідно підтримувати економічне зростання соціальними і екологічними програмами.

Цікаво, що ініціатива щодо Міжнародного дня щастя надійшла з невеликої гірської країни – Бутану (Bhutan).

Вважається, що жителі Королівства Бутан є найщасливішими людьми у світі – чемпіонами за коефіцієнтом Валового Національного Щастя (Gross National Happiness Index), яким вимірюється національний добробут громадян.

До речі, саме поняття коефіцієнта Валового Національного Щастя було введено і культивоване четвертим королем Бутану і стало одним з понять неофіційної державної філософії країни.

Також для відображення добробуту людей і стану навколишнього середовища у різних країнах світу в липні 2006 року був введений Міжнародний індекс щастя (Happy Planet Index).

Явище щастя вивчається такими науками як філософія, етика, психологія, а також богослов’ям. Фізіологи вивчають щастя в тісному зв’язку з так званими «гормонами щастя» – ендорфіном, серотоніном і дофаміном.

Протягом тисячоліть поняття щастя надає широкий простір для творчості поетам, художникам, музикантам, артистам. І, звичайно, кожна людина, що йде по життю з усіма її радощами і турботами, обов’язково осягає в дорозі своє неповторне маленьке Велике Щастя.• новини партнерів