Занадто довгий сон, як і занадто короткий, чинять негативний вплив на здоров’я людини, в тому числі на тривалість його життя. До такого висновку прийшли вчені-кардіологи з Австралії.
Свої дослідження вони проводили протягом восьми років. За цей час було проаналізовано понад 100 тисяч щоденників сну людей у віці від 35 до 70 років. В результаті з’ясувалося, що занадто довгий сон – понад 8 годин – підвищує ймовірність отримання серцево-судинних захворювань. Крім цього, на 5-17% збільшується ризик передчасної смерті у людей, сплячих від 8 до 10 годин на добу, і на 40% – у сплячих більше 10 годин.
У свою чергу, люди, кількість сну яких менше 6 годин на добу, схильні до розвитку ішемічної хвороби серця і виникнення інсультів, і збільшують ризик передчасної смерті на 10-11%. Таким чином, оптимальна кількість годин сну, за даними вчених – 6-8 годин.
Раніше вчені заявляли, що найбільш небезпечним є короткий денний сон – мозок спочатку входить в стан розслаблення, а потім, через невеликий проміжок часу, змушений знову починати роботу. Це може провокувати збій циркадних ритмів, який в подальшому може розвинутися до безсоння або проблем з нервовою системою.