Вчені розповіли, що допоможе зменшити ризик хвороб серця

    132

    Дослідження показали, що регулярні тренування сприяють зниженню рівня серцево-судинних захворювань. Щодня достатньо всього 30 хвилин занять.

    Американські вчені з Університету штату Айова провели дослідження впливу фізичних навантажень на здоров’я людини. В експерименті взяли участь 13 тисяч добровольців, які представляли різні вікові категорії, а також звички і ритм життя. В основу були покладені серцеві захворювання.

    Результати були вражаючі, виявилося, що люди, які приділяють увагу спорту і фізичним навантаженням, мають низький рівень схильності до захворювань серцево-судинної системи. Дослід показав, що навіть підняття вантажу всього лише годину на тиждень допомагає скоротити ризик серцевих хвороб на 40-70%.

    Дослідники порекомендували всім, хто хоче прожити довге і здорове життя, все ж виділяти щодня для занять аеробікою по 30 хвилин. Крім цього, встановлено, що у людей, які звикли до занять аеробними фізичними навантаженнями, кров’яний тиск в стані спокою зазвичай нижче, ніж у тих, хто перебуває в поганій фізичній формі. Це не несе в собі шкоди і не є чимось незвичайним. Поліпшення адаптивності до аеробних навантажень веде до поліпшення роботи системи кровообігу: серце стає сильнішим, воно прокачує більше крові з кожним ударом, організм отримує з крові більше кисню.

    Під час виконання аеробних вправ (інтенсивні вправи, пов’язані з витривалістю – біг, триатлон, плавання, лижі) частота пульсу може зростати до дуже високих значень, при цьому тиск зазвичай залишається досить стабільним. Однак різке припинення виконання вправи може привести до настільки ж різкого падіння кров’яного тиску.