Сьогодні – Третя Пречиста: головні традиції і заборони світлого свята

    10

    Сьогодні, 4 грудня, Православна Церква відзначає введення у храм Пресвятої Діви Марії – Третю Пречисту. Цей день вважається великим святом.

    Історія свята

    Батьки Марії, Іоаким та Анна довго не могли народити дитину і просили у Бога послати її з небес. Натомість вони дали клятву віддати немовля в Єрусалимський храм.

    Пізніше у них народилася маленька Марія. Коли тій виповнилося три роки, батьки, як і було обіцяно, відвели її в Єрусалимський храм. У цьому храмі дівчина вчилася і жила, поки не заручилася з Йосипом. Той день, коли батьки Діви Марії відвели дівчину в храм і відзначається як Третя Пречиста.

    Традиції і заборони свята:

    Третя Пречиста завершує осінній сезон церковних свят і починає зимовий. Головною метою відзначення цього дня було накликати добробут та багатство на майбутній рік.

    За звичаєм віряни вранці приходять у храм.

    Вважається, хто на Введення першим повернеться додому – той і визначить долю сім’ї. Якщо зайде молодий чоловік, то буде достаток. Якщо приїде людина похилого віку або з дурним характером – то чекай біди. А якщо стара жінка прийде, то й зовсім буде скрута.

    Зазначимо, що на Третю Пречисту не можна нічого позичати і давати в борг, бо не з того добра.

    Подекуди в Україні зберігається звичай святити воду в ніч перед Введенням. Вважається, що цього дня Бог відпускає чисті, праведні душі подивитися на своє тіло.

    З цього дня і до Благовіщення (7 квітня) не можна копати землю. Вважається, що вона відпочиває перед літом.

    Свято Введення – один із днів, коли людині, яка виконує Різдвяний піст дозволяються невеликі послаблення – зокрема, вживання в їжу риби та ікри.

    Народні прикмети Третьої Пречистої:

    Скільки на «Введення» води, стільки на Юрія трави.

    Як горобець нап’ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія (6 травня) трави.

    Як є на Введення вода, то буде в мисці влітку молоко.

    Як Введення мостить мости, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде.

    Введенські морози ще зими не роблять.

    Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.