У НБУ повідомили, що буде з гривнею

  423

  В Україні відбувається сезонне зміцнення гривні, яке визначається декількома факторами.

  “На початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні. Однак дія тимчасових факторів на початку року зазвичай нівелюється протягом решти року завдяки сприятливому впливу фундаментальних факторів, у тому числі відновленню ділової активності експортерів та зовнішньої цінової кон’юнктури для товарів вітчизняного експорту. Саме це визначало ситуацію на валютному ринку і в поточному році”, – пояснили “Обозревателю” у Національному банку України.

  Відзначається, що проведення НБУ більш жорсткої монетарної політики з жовтня минулого року призвело до збільшення привабливості гривневих фінансових інструментів.

  “Це, зокрема, сприяло активному припливу іноземного капіталу в державні цінні папери в національній валюті. З початку року обсяг гривневих ОВДП в портфелі нерезидентів зріс майже в три рази – з 5,1 млрд грн до 14,3 млрд грн”, – сказали в Нацбанку.

  У свою чергу приплив капіталу нерезидентів разом зі згаданими сезонними факторами – збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі пожвавлення ділової активності, а також збереженням сприятливої ​​кон’юнктури на світових ринках – позитивно вплинули на пропозицію валюти на міжбанківському ринку.

  “Це призводить до зміцнення обмінного курсу гривні до долара США з січня”, – підсумували в НБУ.


  • не пропусти

  • магазин