Сильні морози чи м’яке тепло: синоптикиня дала прогноз на зиму 2025-2026

    0

    Українцям не варто очікувати суворих морозів — цьогорічна зима буде відносно м’якою. За словами завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віри Балабух, середня температура повітря цієї зими прогнозується на 1–2 градуси вище кліматичної норми, хоча короткочасні хвилі похолодання все ж траплятимуться, пише OBOZ.UA.

    М’яка зима без екстремальних морозів

    Експертка зазначила, що, згідно з даними світових прогностичних центрів, ймовірність теплої зими становить 70–80%. Це продовження тенденції останніх десятиліть, коли холодні зими відступили через глобальне потепління. Якщо в минулому мороз у -35…-40°C був нормою, то нині морози у -20°C вже вважаються сильними.

    Балабух додала, що нічна температура з кожним роком стає вищою, а тривалість зимового сезону скорочується. Найнижчі показники, як і раніше, очікуються на північному сході, сході та у високогір’ї Карпат, де середні значення складатимуть -4…-5°C. Найтепліше буде на півдні, Закарпатті та в частині Кіровоградської й Дніпропетровської областей, де переважатиме плюсова температура.

    «Тепла зима — не без морозів»

    Синоптикиня підкреслює, що тепла зима не означає повну відсутність морозів чи снігопадів. Арктичне повітря час від часу проникатиме в Україну, спричиняючи короткі періоди похолодання. Втім, у цілому температура буде вищою за середні багаторічні значення.

    У грудні температура буде приблизно на 2 градуси вище норми: на півдні та Закарпатті — від 0 до +2°C; у північних і карпатських районах — від -1 до -3°C і нижче. Січень, традиційно найхолодніший місяць, цього разу також буде м’якшим — на 1–2 градуси теплішим за норму. На півдні очікується до +2°C, тоді як на півночі та в Карпатах — близько -3°C. У цей період можливе вторгнення арктичного повітря, однак імовірність сильних морозів становить лише 10–30%. Схожі умови прогнозуються й для лютого.

    Опади та погодні явища

    Цієї зими українців чекає частіше поєднання дощу, мокрого снігу та ожеледиці. При плюсовій температурі можливі дощі та тумани, а за мінусових значень — налипання снігу й ожеледь. За словами Балабух, кількість таких явищ може зрости, оскільки температура коливатиметься біля нуля.

    Додатковим чинником стане вологе атлантичне повітря, що формуватиме нестійкі погодні умови. У лютому можливі потужні південні циклони, які принесуть сильні снігопади, хуртовини, вітер та ожеледь, особливо у південних і центральних областях, де очікується аномально велика кількість опадів.

    Таким чином, зима 2025–2026 року в Україні буде відносно теплою, із короткими хвилями морозів, частими відлигами та значною кількістю змішаних опадів.



    • інші новини