Вселенський Wi-Fi від Маска: коли інтернет покриє всю планету

  1335

  22 лютого американська аерокосмічна компанія SpaceX Ілона Маска зробила черговий прорив, запустивши в космос ракету-носій Falcon 9 з трьома супутниками: іспанським радіолокаційним Paz, виведення на орбіту якого є основною метою, а також Microsat-2a і Microsat-2b – тестові супутники для роздачі інтернету.

  Отже коли ж земляни зможуть випробувати “космічний” інтернет.

  Початок історії

  Роботу над проектом SpaceX почала ще в 2014 році, але потім компанія зосередилася на поліпшенні своєї основної космічної ракети Falcon 9 і підготовці запуску Falcon Heavy, який довго відкладали.

  До своїх планів забезпечити недорогий широкосмуговий інтернет в усьому світі Маск повернувся вже в 2015 році. Тоді винахідник оцінив вартість проекту в 10 млрд дол. До фінансування підключилися Google і Fidelity Investments, які в сукупності вклали в реалізацію проекту 1 млрд дол.

  У листопаді 2016 року компанія SpaceX звернулася до Федеральної комісії США по зв’язку (Federal Communications Commission, FCC) із заявкою на дозвіл запуску 4425 супутників для високошвидкісного доступу в інтернет в глобальному масштабі. Коли в лютому 2018 року комісія дала добро, SpaceX нарешті зміг відправити перші тестові супутники в космос.

  Що далі

  Якщо тестовий запуск пройде успішно, то до 2019 року компанія почне перший етап проекту. На етапі SpaceX планує вивести на орбіту 800 супутників для розширення доступу до інтернету на території США.

  Всього в планах у Маска до 2024 року вивести в космос 4425 аналогічних супутників по всьому світу. Розташовані вони будуть в діапазоні 1110 – 1350 км. над рівнем землі, що забезпечить високий рівень сигналу, швидкість підключення і мінімальний рівень затримки.

  Другий запланований комплект з 7518 супутників розташується на висоті близько 320 км. Завдяки низькій висоті їх розташування в порівнянні з іншими існуючими супутниками, затримка при передачі сигналу буде приблизно в 20-25 разів нижче, ніж у нинішніх провайдерів.

  Що зроблено

  Як відомо 22 лютого два тестових супутника виявилися в космосі. Вже 23 лютого Маск повідомив що вони приведені в дію і зв’язуються з земними станціями. За його словами супутники будуть намагатися сказати “привіт, світ” вже в цей день.

  При цьому підприємець жартівливо “розкрив” пароль від глобального інтернету, написавши у своєму Twitter “пароль WI FI -” martians “(марсіани – Ред.)

  За підсумками Ілон Маск збирається покрити безкоштовним інтернетом весь світ, але щоб ним скористатися потрібен буде термінал, який буде коштувати від 100 дол. До 300 дол.


  • не пропусти

  • магазин