10 листопада – Параскева П`ятниця: у чому допомагає Бабина заступниця

  901

  Параскева Пятница, кукла, мотанка

  10 листопада православні відзначають день пам’яті святої великомучениці Параскеви Іконійської, яка в народі зветься Параскева П’ятниця.

  Свята вважається покровителькою сімейного вогнища, в цей день дівчата зверталися з молитвами до Параскеви-Бабиної заступниці послати їм нареченого, а заміжні жінки просили щастя в сімейному житті.

  Параскева народилася в 3-му столітті в місті Іконії у Малій Азії, в родині багатого сенатора. Батьки дівчинки були християнами і назвали дочку Параскевою, що означає «п’ятниця» – в пам’ять про день хресних страждань Ісуса Христа. З дитинства Параскева була побожна і вела аскетичний спосіб життя. Після смерті батьків вона роздала все своє майно і стала черницею.

  За наказом римського імператора Діоклетіана, який почав гоніння християн, Параскеву заточили в темницю і піддали тортурам, вимагаючи відмовитися від своєї віри. Мучениця зазнала всі жорстокі катування, але не відреклася від Христа, в кінці кінців її обезголовили. За легендою, на місці страти з’явило цілюще джерело, а мощі Параскеви володіють чудотворними властивостями.

  На іконах Параскева – це висока жінка в сяючому вінку. В її честь названо багато православних храмів і джерел. 10 листопада, в день пам’яті мучениці Святої Параскеви П’ятниці, люди не працювали, а йшли до церкви і несли дари для Параскеви.

  Параскева Пятница, икона

  У слов’ян образ Параскеви з’єднався з культом язичницької богині Мокоші-П’ятниці, тому святий стала шануватися як «бабина заступниця», до неї зверталися з молитвами жінки різного віку, просячи любові, щастя і благополуччя.

  У чому допомагає Параскева П’ятниця – Бабина заступниця?

  Свята вважається цілителькою, її просять про позбавлення від різних недуг. В першу чергу, до неї звертаються за зціленням від жіночих хвороб.

  Самотні дівчата просять Параскеву знайти їм нареченого. Страждаючі від безпліддя жінки моляться про вагітність. А ще до святої звертаються за допомогою в пологах, зробити їх легкими і швидкими.

  Параскева вважається покровителькою не тільки відносин в родині, а й фінансового благополуччя, домашнього господарства, полів. Селяни і фермери просять П’ятницю послати їм багатий урожай і приплід худоби.

  Ікона Параскеви П’ятниці повинна захистити будинок від нещасть і чужий заздрості. 10 листопада її образ несуть в храм, а після служби повертають на місце – в червоний кут будинку.

  Джерело: Politeka  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин