Скасування депутатської недоторканності: всі подробиці скандального закону

  216

  Стало відомо, наскільки велика ймовірність скасування депутатської недоторканності в Україні

  Як відомо, вчора, 17 жовтня, глава України Петро Порошенко зареєстрував у Раді законопроект №7203, який вносить зміни до статті 80 Конституції України і скасовує депутатську недоторканність.

  У пояснювальній записці до документа зазначено, що гарантії недоторканності народних обранців в існуючому обсязі є невиправданими і по суті перетворилися на гарантії безкарності.

  Відповідно, проектом закону пропонується внести ряд змін.

  Зокрема пропонується виключити з цієї статті такі пункти, як “народним депутатам гарантується депутатська недоторканність” і “народні депутати не можуть бути без згоди Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані”.

  Відзначимо, що якщо законопроект і буде прийнято, він вступить в силу лише з початку 2020 року, вже для нового скликання нардепів. Очікується, що законопроект буде розглянутий в Раді в четвер, 18 жовтня.

  Експерти відзначають, що на сьогоднішній день невідомо, чи пройде законопроект далі сесійної зали Ради. Крім того, велику роль в його прийнятті відіграє і той факт, що він був внесений на розгляд в примусовому порядку, під тиском учасників акції протесту, які зібралися під будівлею Ради 17 жовтня.

  Також відзначимо, що скасувати депутатську недоторканність намагався кожен президент України, але нікому це до сих пір не вдалося.

   

  Джерело: Politeka


  • не пропусти

  • магазин