Україною не «торгуватимемо»: Британія відповіла Трампу

  688

  Голос Америки

  У відповідь на можливі угоди із Кремлем про визнання російського статусу Криму і скасування санкцій за Донбас Великобританія висловила чіткі пріоритети з цих питань

  Про це повідомляє Daily Telegraph, передає Politeka.

  За інформацією видання, міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон пообіцяв, що його країна відстоюватиме суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Ці слова, ймовірно, є сигналом на адресу обраного президента США Дональда Трампа, який не виключав, що може визнати право Росії на Крим і скасувати санкції за агресію Кремля на Донбасі.

  Великобританія продовжить підтримувати Україну в її конфронтації з Росією, заявив міністр. Він прибув до Києва із дводенним візитом на тлі інавгурації Дональда Трампа, який «стривожив українців своїм теплим ставленням до Володимира Путіна».

  «Такими цінностями, як свобода і демократія, торгувати не можна. Британія зміцнює свої позиції на світовій сцені і твердо стоїть зі своїми українськими друзями. Сполучене королівство дає ясно зрозуміти, що ми сповнені рішучості захищати демократію в усьому світі і підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України», – наголосив Феллон.

  Феллон також пообіцяв, що 100 британських військових інструкторів займуться тренуванням українських ВПС і ВМФ. Крім того, улітку вперше за 9 років британські ескадрені міноносці зайдуть у порт Одеси.