Британці назвали альбом українського гурту найкращим пострадянським релізом 2016 року

  260

  Авторитетне британське видання OverblownWebzine опублікувало рейтинг кращих музичних релізів гуртів з країн колишнього СРСР, до якого потрапило відразу чотири українські команди.

  Зокрема в топ-10 потрапили альбом «Pomalu» дуету Zapaska з Кам’янця-Подільського. Саме ця платівка й очолила рейтинг.

  Друге місце зайняв альбом групи Океан Ельзи «Без меж», а на третій сходинці рейтингу опинилися відразу два релізи популярного на у Європі та за океаном українсько-канадського гурту Ummagma. Укладачі рейтингу відзначили сингл«WinterTale», записаний українцями спільно з легендарним британським електронним дуетом A. R. Kane, і міні-альбом «Frequency». Четверту сходинку зайняла ONUKA зі своїм міні-альбомом «Vidlik». При цьому автори рейтингу окремо відзначили композицію Нати Жижченко«19 86», присвячену аварії на Чорнобильській АЕС.

  «Деякі примари просто не знають, коли вмирати. У 2016-му виповнилося 30 років від катастрофи на  Чорнобильській АЕС, тому сьогодні найкращий час, щоб подумати над цією примарою з минулого, дивлячись в майбутнє цих країн – з музикою, яка відображає кожну з цих культур, як вікно в їх прекрасні душі – в стороні від всього негативу, який ми бачили на політичному фронті. Сьогодні ми розглянули кілька дивовижних відкриттів… Зокрема, 2016-й став по-справжньому значущим роком для України в музичному плані», – зазначили в OverblownWebzine.

  Решту шість місць поділили між собою артисти з Росії, Естонії та Білорусі. Слід відзначити також реліз гурту SoundsofSputnik. У створені платівки «NewBorn» брали участь також українські музиканти з гурту Ummagma. Дует із Кременця Тернопільської області ,таким чином, представлений майже трьома творчими доробками у рейтингу!

  Топ-10 пострадянських альбомів за версією OverblownWebzine:

  1. Zapaska – “Pomalu”
  2. Океан Ельзи – “Без меж”
  3. Ummagma – “WinterTale” і “Frequency”
  4. Onuka – “Vidlik”
  5. SoundsofSputnik – “NewBorn”
  6. Pinkshinyultrablast – “Grandfeathered”
  7. Gnoomes – “Ngan!”
  8. SuperBesse – “636108*”
  9. SheBitHerLip – “Viiv”
  10. PiaFraus – “AutumnWinds”

  Цікаво, що наприкінці 2016 року інший британський журнал LouderThanWar назвавкращі українські альбоми. До топ-10 потрапили, зокрема, Ummagma, Океан Ельзи, Один в Каное, ONUKA та інші.

  Ummagma – Galacticonhttps://www.youtube.com/watch?v=fbPYm-O6IGc
  Zapaska — Pomaluhttps://www.youtube.com/watch?v=xznf781nJ7I