Створення Єдиної помісної православної церкви підтримує 44% українців, – дослідження

  136

  Понад 44% православних українців виступають за створення в Україні Єдиної помісної православної церкви

  Такі результати соціологічного дослідження Центру Разумкова, передає “Укрінформ”.

  Опитування проводилося з 4 по 9 листопада 2016   року. Було опитано 2018  респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%.

  “44,3%  українців, які вважають себе православними, підтримують необхідність створення в Україні Єдиної помісної православної церкви, незалежної від інших церковних центрів за межами України”, – йдеться у дослідженні.

  Також зазначається, що 25% православних українців не підтримують цю ідею, а 30,7% ще не визначились.

  Згідно з результатами опитування 46,2% українців, які відносять себе до православних, підтримують звернення Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія із проханням надати автокефалію (незалежність) Православній церкві в Україні”. Натомість 18,5% православних не підтримують, а 35,3% сказали, що їм важко відповісти.

  Немає єдності у респондентів щодо того, хто мав би очолити Єдину помісну церкву. Зокрема, на думку 21,6% православних, очолити Єдину українську помісну православну церкву має очолити Патріарх Київський і всієї України-Руси, предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет. Водночас 15,6% бачать на посаді глави особу, яку визначить Вселенський патріарх Варфоломій. Лише 6,6% православних українців бачать у цій ролі предстоятеля УПЦ Московського патріархату митрополита Онуфрія, а 2,9% вважають, що на чолі об’єднаної церкви має стати Предстоятель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій. Проте 52,8% православних вагалися з відповіддю.

  Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 листопада 2016   року. Було опитано 2018  респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%.