Brave1 показав нові FPV-дрони, що більше не “глухнуть” від РЕБ — завдяки оптоволокну

    155

    Українські фахівці презентували нове покоління бойових дронів, що використовують оптоволоконний кабель для керування. Ця технологія дає змогу обійти головну загрозу для FPV-дронів — російські системи радіоелектронної боротьби. Новинку було протестовано в межах ініціативи Brave1 за участю понад 15 виробників безпілотників і представників ЗСУ, включно з бригадним генералом Андрієм Лебеденком. Про це пише Interesting Engineering.

    Під час випробувань кожен дрон пройшов складну дистанцію довжиною 20 км, імітуючи ураження цілей. Традиційні FPV-дрони працюють на радіозв’язку й можуть “глухнути” вже після 5-10 км — оптоволоконні ж не втрачають зв’язку, навіть при тривалому польоті. Це забезпечує чітку передачу відео та повний контроль, незалежно від рельєфу чи забудови.

    Сім роботизованих наземних платформ, які також пройшли випробування, отримали систему оптоволоконного керування. Вони можуть виконувати завдання з розвідки, логістики та вогневого ураження. Усі демонструють високу стійкість до РЕБ.

    Ключовий модуль — Silkworm, який інтегрується як у дрони, так і в наземні або морські платформи. Його випробовують у двох версіях: із бойовим зарядом і з акумуляторним живленням. Попри використання кабелю, дрони зберігають маневреність і швидкість, які не поступаються радіокерованим моделям.

    Україна налагодила власне виробництво точного волоконно-оптичного кабелю. Це мінімізує ризики обривів і зменшує залежність від китайських постачальників. Водночас Китай не стоїть осторонь — підрозділи Народної збройної поліції вже проводять випробування дронів з подібною технологією, додаючи елементи ШІ.



    • інші новини