Археологи знайшли рідкісний скарб монет 2100-річної давнини у Йорданській долині

    803

    Команда археологів з Університету Хайфи під керівництвом доктора Шая Бара та доктора Йоава Фархі з Інституту археології Цінмана виявила рідкісний скарб приблизно зі 160 монет під час розкопок у Йорданській долині. Знахідка датується періодом правління Александра Янная (104-76 рр. до н.е.).

    Скарб було знайдено в археологічних розкопках того, що вважається придорожньою станцією на головній дорозі вздовж Нахал Тірци, яка вела до фортеці Александріон (також відомої як Сарбата) на північ від Єрихона. Всі монети належали до часів правління царя Александра Янная (єврейське ім’я Йонатан), який був сином Йоханана Гіркана, онуком Шимона Хасмонея та правнуком Маттафії Міріам Несс.

    Монети, викарбувані у 80/79 р. до н.е. на 25-му році правління Янная, мають характерні позначки: восьмикутну зірку з арамейським текстом “Цар Александр Рік 25” на одному боці та якір з грецьким текстом “[монета] царя Александра” на іншому. За словами доктора Бара, монети, ймовірно, були заховані за стіною або всередині неї та загорнуті в шкіряний мішок чи інший органічний матеріал, який з часом розклався.

    На місці розкопок також було виявлено невідому раніше придорожню станцію з ритуальною лазнею (міквою), водосховищем та кількома іншими спорудами вздовж берегів долини Тірца. Фортеця, що височіла над Йорданською долиною, була зруйнована під час Юдейського повстання проти Риму (66-74 рр. н.е.).

    Команда Університету Хайфи планує розвивати це місце для публічного доступу як частину археологічної спадщини Ізраїлю, що надасть конкретний зв’язок з цією важливою епохою єврейської історії.



    • інші новини