Вчені знайшли в організмі людини «таймер», що відміряє термін життя клітин

    60

    Науковці з американського медичного коледжу Вейл Корнелл встановили, що розмір ядерець клітин може “відміряти” термін їхнього життя та слугувати маркером старіння людини. Результати дослідження опубліковано в журналі Nature Aging.

    Секрет молодості, на думку дослідників, полягає в підтримці щільності структури всередині клітинного ядра. Під час експерименту, проведеного на дріжджах (чиї клітини мають схожість з людськими), науковці встановили, що ядро клітини складається з хромосоми та ядерця, яке містить рибосомну ДНК (рДНК). Ядерце захищає рДНК, оскільки вона є однією з найвразливіших частин геному, і її відновлення після пошкодження вкрай ускладнене.

    У процесі старіння ядерця збільшуються, що призводить до нестабільності рДНК. Збільшені ядерця створюють умови для витоку білків та інших факторів старіння, що призводить до завершення життєвого циклу клітини.

    Це відкриття дозволяє припустити, що “антивікові” дієти, які передбачають обмеження калорій, можуть уповільнити цей процес. Раніше дослідження показали, що зниження щоденного споживання калорій на 30-50% сприяє збереженню стабільності геному.

    У майбутньому дослідники планують вивчити, як зміни в ядерці впливають на старіння стовбурових клітин, які відіграють ключову роль у заміщенні відмираючих клітин в організмі. Ці спостереження можуть відкрити нові перспективи для продовження життя стовбурових клітин і, можливо, уповільнення процесу старіння організму людини.



    • інші новини