Вчені засікли найпотужніші космічні промені, що виходять із близьких до Землі місць

    75

    Міжнародна група астрономів з Німеччини, Франції та інших країн виявила найінтенсивніші космічні промені із зареєстрованих на сьогодні. Вчені припускають, що деякі з їх джерел розташовані відносно близько до Землі, хоча поки що невідомо, що саме виробляє таке випромінювання. Дослідження опубліковане у науковому журналі Physical Review Letters (PRL).

    Космічні промені — високоенергетичні частинки, які виробляють зірки, вибухи наднових, пульсари та інші невідомі джерела.

    Команда зафіксувала промені, що спостерігалися при енергіях аж до 40 тераелектронвольт (ТеВ), що приблизно 20 трлн разів перевищує енергію видимого світла (1,63-3,26 еВ).

    «Ми можемо зробити висновок, що виміряні електрони космічних променів, швидше за все, походять з небагатьох джерел у безпосередній близькості від нашої Сонячної системи. Вони знаходяться не далі, ніж у кількох тисячах світлових років, що здається дуже невеликою відстанню порівняно з розмірами нашої галактики», — зазначила глава підрозділу експериментальної астрофізики частинок у Потсдамському університеті Катрін Егбертс.

    На думку дослідників, таке сильне випромінювання, найімовірніше, походить від відносно старих наднових чи голих ядер масивних зірок, чию насичену воднем оболонку здуло зоряними вітрами.