Вчені розповіли, як довго людина зможе вижити в космосі

    298

    У міру того, як людство прагне тривалих космічних досліджень, виникають питання про те, як довго астронавти зможуть безпечно переносити суворі умови космосу. Останні дослідження та думки експертів свідчать про те, що космічні подорожі мають значний фізичний та психічний вплив на організм людини.

    Мікрогравітація викликає серйозну втрату кісткової та м’язової маси, ускладнення із серцем, проблеми із зором та зміни в роботі мозку.

    Хоча астронавти на Міжнародній космічній станції (МКС) проводять у космосі і понад рік, таке тривале перебування не минає без сліду. Радіаційне опромінення, психологічний стрес та фізіологічні зміни, такі як зміщення рідини, що впливає на очі та мозок, становлять серйозну загрозу для здоров’я.

    Експерти вважають, що хоча виживання в тривалих місіях, таких як трирічний політ на Марс, можливе, ризики значні. Дослідження NASA показують, що втрата щільності кісток, атрофія м’язів та підвищений ризик розвитку раку через підвищене радіаційне опромінення неминучі. Психічні проблеми, пов’язані з ізоляцією та ув’язненням, також викликають серйозні побоювання.

    Хоча такі контрзаходи, як фізичні вправи, допомагають пом’якшити деякі наслідки, експерти вважають, що тривалі місії, що перевищують три роки, можуть довести витривалість людини до краю, що призведе до серйозних довгострокових наслідків для здоров’я після повернення на Землю (якщо воно станеться).