Міноборони дало пояснення щодо скорочення повноважень ТЦК

  1276

  Рішення щодо скорочення та передачі деяких повноважень територіальних центрів комплектування (ТЦК) цивільним органам ще не ухвалене. Обговорення тривають, але конкретних рішень поки немає.

  Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін під час телемарафону прокоментував ідею передачі частини повноважень ТЦК цивільним органам. Він наголосив, що на сьогодні немає конкретного рішення.

  “Поки що немає конкретного рішення, розмови тривають. Дійсно, зробити цей процес більш зрозумілим, щоб система працювала, наприклад, так, як працюють ЦНАПи, є доволі привабливою ініціативою. Вона розглядається, вона опрацьовується”, – зазначив Лазуткін.

  Речник також підкреслив, що наразі немає додаткової інформації про можливе скорочення повноважень ТЦК та передачу їх іншим органам.

  Нещодавно в Одесі виник скандал за участі ТЦК. Співробітники терцентру комплектування затримали на кілька годин фельдшерів, які приїхали на виклик. Це призвело до зібрання машин “швидкої” під ТЦК, де між медиками та військовими розпочалася бійка.

  Правоохоронці відкрили кримінальну справу через порушення громадського порядку. Після цього нардеп Єгор Чернєв заявив, що у Верховній раді розглядають можливість обмеження деяких повноважень ТЦК, щоб передати їх цивільним органам.

  Таким чином, питання про зміну повноважень ТЦК залишається відкритим, а обговорення тривають.