Рада пропонує “економічне бронювання”: що це означає для бізнесу

  77

  Економічне бронювання: у ВР продовжують розробляти зміни, показали концепцію для бізнесу - FINBALANCE

  У Верховній Раді з’явився новий законопроєкт, який може суттєво змінити правила гри для українського бізнесу. Ініціатива під назвою “економічне бронювання” вже викликала значний інтерес серед підприємців та експертів.

  Про що йдеться у законопроєкті

  Законопроєкт № 11331, який отримав назву “Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки”, був представлений головою комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою. Основна ідея полягає у збереженні для економіки важкозамінних спеціалістів шляхом їх бронювання.

  Як працюватиме “економічне бронювання”

  За словами Наталухи, механізм бронювання виглядає так:

  • Кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у розмірі 20 000 грн на місяць за працівника, має можливість забронювати цього працівника.
  • Сплата цього збору здійснюється не працівником, а самим бізнесом. Підприємство самостійно визначає, які співробітники для нього є критичними, і підтверджує це відповідними податками.
  • Бронювання доступне для всіх субʼєктів господарювання, що розв’язує питання з міжнародними компаніями та ФОПами, які можуть забронюватися за умови підтвердження реального ведення діяльності протягом останнього року.

  Хто визначатиме правила

  Відсоткову межу заброньованих працівників та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору детально описана у повʼязаному законопроєкті № 11332, який регулює особливості сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних.

  Альтернативні пропозиції

  Наталуха також зазначив, що скоро будуть подані два альтернативні законопроєкти, які включатимуть:

  • Модель бронювання за рівнем зарплати понад 35 тис. грн.
  • Змішану модель: 35 тис. грн зарплати для найманого працівника та 20 тис. грн військового збору для ФОП.

  Ці законопроєкти є результатом піврічної роботи величезної команди, яка проводила консультації, моделювала різні сценарії та вела діалог як з урядовцями, так і з бізнесом.

  Нові ініціативи обіцяють значно спростити роботу для багатьох підприємств, дозволяючи зберігати цінних спеціалістів в умовах складної економічної ситуації.