Названі найімовірніші професії, з яких ШІ найближчим часом витіснить людину

  24

  З появою віртуальних помічників на основі штучного інтелекту (ШІ) побоювання щодо втрати робочих місць лише посилюються. Випуск нової мовної моделі GPT-4o від компанії OpenAI ще більше наблизив ШІ до можливостей людини, що спровокувало бурхливі обговорення.

  У списку, представленому GPT-4o, вказані професії, у яких штучний інтелект має значну перевагу перед людьми. На першому місці опинився “фахівець із введення даних”, де ймовірність заміни становить 95%. ШІ може виконувати цю роботу швидше, точніше і без перерв, що робить його ефективнішим у порівнянні з людиною. Інші професії, що знаходяться під загрозою, включають телемаркетинг, службу підтримки, копірайтинг, рерайтинг та коректорську роботу. У всіх цих областях ШІ показує високу продуктивність та точність, що робить його привабливим для роботодавців.

  Однак, попри значні успіхи у розвитку штучного інтелекту, існують професії, в яких ШІ не зможе замінити людину. Серед них – креативний директор, психотерапевт, хірург, учитель, актор та пожежник. Причини полягають у відсутності в ШІ унікальних творчих здібностей, далекоглядності, уміння надихати команди та необхідності роботи руками. Ці професії вимагають від людини особливих навичок та вмінь, які поки що недоступні штучному інтелекту.

  З того часу, як на сцену вийшли чат-боти, такі як ChatGPT, Copilot і Google Gemini, скептицизм із приводу втрати роботи тільки посилюється. Ці побоювання мають реальні підстави. В останні шість місяців технологічні компанії скоротили тисячі робочих місць, частково через активне впровадження ШІ. Найбільші IT-компанії, такі як Meta, Google, Apple і Amazon вже звільнили значну кількість співробітників, прагнучи оптимізувати процеси за допомогою штучного інтелекту.

  За даними порталу Layoff.fyi, що відстежує звільнення у світовій технологічній галузі, за першу половину року 302 технологічні компанії звільнили близько 89 105 співробітників. Це наголошує на серйозності змін на ринку праці та необхідності адаптації працівників до нових умов.

  Поява та розвиток штучного інтелекту несе як загрози, так і можливості. У той час як багато рутинних професій можуть бути замінені на ШІ, є безліч областей, де людська праця залишається незамінною. Працівникам варто враховувати ці зміни та прагнути розвивати навички, які не піддаються автоматизації, щоб залишатися потрібними на ринку праці в майбутньому.