Міні-місяцеходи NASA пройшли ключові випробування перед майбутнім запуском на Місяць

  88

  Повідомляється, що тріо мініатюрних місяцеходів-картографів завершило перевірку в чистій кімнаті NASA і готується до відправки до компанії Intuitive Machines. Там їх помістять на модуль Nova-C, сумно відомий своєю аварійною посадкою у лютому цього року, і разом з іншим корисним навантаженням доставлять на місячну поверхню в кінці цього або на початку наступного року.

  Три невеликі ровери-візки оснащені стереокамерами та георадарами, які можуть зазирнути на глибину до 10 м. Модуль опустить їх на Місяць у районі під назвою Райнер Гамма. Ця місцевість, схоже, має магнітні аномалії і дані з георадарів можуть дозволити прояснити ситуацію. Але головною метою експерименту стане командна робота роверів з дослідження та картографування довіреної території.

  Кожен ровер зможе вивчити близько 400 м2 місячної поверхні. За ними з висоти 4 м з посадкового модуля спостерігатиме камера (сподіваємося, модуль приземлиться вертикально, а не як минулого разу). Ровери допомагатимуть один одному у виборі маршрутів для обходу чи подолання перешкод. Вони самі визначать головну машину і з її допомогою координуватимуть свої дії. Апаратна та програмна складові місії пройшли перевірку на «марсіанському» полігоні NASA, де випробовувалися всі марсоходи, а також у чистій кімнаті NASA вже на завершальному етапі.

  До цього всі три мініатюрні платформи перевірялися на вібротренажері, щоб оцінити стійкість платформи до прискорень під час старту ракети-носія, а також у термовакуумній камері, де імітувалися умови вакууму та на Місяці. Зокрема, місяцеходи перевірялися на здатність витримувати різкі перепади температур під час переходу від світла до тіні, коли температура може за секунди змінюватись на сотні градусів Цельсія. Втім, на місячну ніч вони не розраховані. Ровери працюватимуть 14 земних діб – один місячний день – і місячну ніч, схоже, не переживуть.  • інші новини