Підводні археологи знайшли зброю та інші артефакти на затонулому кораблі експедиції Франкліна (відео)

  4870

  Під час дослідження затонулого корабля «Еребус» експедиції сера Джона Франкліна, яке минулого року провели підводні археологи з Канади, знайшли та описали безліч артефактів військово-морського призначення та особистих речей членів екіпажу.

  За 12 днів, з 5 по 19 вересня 2023 року, дослідники здійснили 68 занурень до місця аварії «Еребуса» та підняли з дна безліч речей, серед яких кілька пістолетів, взуття, монети, глиняна чаша та пляшечки з ліками.

  В одній з кают, яка, ймовірно, належала молодшому лейтенанту Генрі Дандасу Ле Весконте, підводні археологи виявили термометр, креслярську лінійку для проведення паралельних ліній, книгу в шкіряній обкладинці та рибальську вудку з латунною котушкою.

  Метою експедиції сера Джона Франкліна, офіцера Королівського військово-морського флоту Великобританії та дослідника Арктики, було дослідити морський шлях через Північний Льодовитий океан і знайти найкоротший шлях через нього — Північно-Західний прохід (вздовж північного берега Північної Америки через Канадський Арктичний архіпелаг).

  Мореплавці стартували у травні 1845 року на двох кораблях — «Еребус» та «Терор», але всі учасники експедиції зникли, а місця аварії виявили лише кілька років тому. Що трапилося з ними, досі залишається загадкою.