Виявлено планету, життя на якій може залежати від пори року

    877

    Життя на цій планеті може бути налаштоване на різні рівні світла та температури, вважають експерти.

    Вчені виявили ексцентричну екзопланету, яка регулярно входить і виходить зі своєї зони проживання. Її помітили поруч із червоним карликом Глізе 514, розташованим приблизно за 24 світлові роки від Землі. Дослідники проаналізували дані від трьох обсерваторій та ще трьох супутників, які збирали протягом останніх 25 років. Про це пише Inverse.

    Експерти встановили, що на орбіті Глізі 514 знаходиться суперземля. Це — кам’яниста планета, що мінімум у п’ять разів перевищує масу Землі. Передбачається, що вона має дуже незвичайну траєкторію обертання. Це викидає її з зони, у якій може існувати життя, на 93 дні зі 140-денної орбіти.

    «Ми поки не знайшли свідчень про існування інших планет у системі, особливо достатньо масивних, щоб настільки викривляти орбіту Глізе 514 b», — зазначив провідний автор дослідження астрофізик з Туринської обсерваторії Маріо Дамассо.

    Вчені припускають, що більшість зростання біомаси на планеті відбувалася б «літом», яке має бути швидким, як арктичне літо на стероїдах. Але з огляду на те, як життя вміє знаходити ніші, можна уявити організми, які використовують зниження конкуренції «взимку» для власного процвітання. Також цілком можна уявити, що на планеті можуть існувати «гарячі» та «холодні» екосистеми, які експлуатують одна одну та впадають у сплячку зі зміною сезонів, додав астробіолог Колумбійського університету Калеб Шарф.

    Також він вважає, що життя на планеті може бути налаштоване на різні рівні світла та температури. Глізе 514 – дуже близька до нас зірка, і в майбутньому вчені зможуть вивчити її детальніше. Спостереження за системою може дати нам більш точні параметри знайденої планети, і можливо знайти поруч з нею дрібніші планети, підсумував автор дослідження.