Американські вчені створили з мертвих павуків крихітних роботів (відео)

  834

  Хоча вчені давно надихаються природними механізмами для створення різних систем захоплення, дослідники з Університету Райсу (США) вирішили не копіювати природні рішення, а використовувати їх безпосередньо. Для цього мертвих павуків використовують для акуратного захоплення дрібних об’єктів.

  На відміну від ссавців, чиї кінцівки рухаються скороченням м’язів, павуки використовують своєрідний варіант «гідравліки», для керування якої є спеціальний орган у передній частині тіла, що змушує кінцівки скорочуватися і розслаблятися.

  Команда Техаського Університету Райса розробила механізм, що дозволяє вручну ініціювати подібні рухи у мертвих павуків. Вчені назвали область дослідження “некроботікою” (necrobotics).

  Після «евтаназії» павука у його просому — частину тіла, відповідальну за гідравліку — вводиться голка, яка кріпиться до тіла краплею клею. За допомогою шприца в камеру просоми вводиться або відкачується повітря, змушуючи кінцівки рухатися. У ході експериментів захоплення на основі мертвих павуків могли піднімати вагу, що на 130 % перевищує вагу самих павуків. За даними дослідників, одного павука вистачає приблизно на 1000 циклів відкриття/закриття до того, як тканини починають деградувати. Вчені не виключають, що полімерне покриття дозволить збільшити термін служби таких «кіборгів».

  Дослідники підкреслюють, що їхня робота має цілком прикладне значення, якщо мова йде про захоплення, переміщення та монтаж дрібних предметів, наприклад – при складанні мікроелектроніки. Крім того, вчені нагадують, що самі павуки біорозкладаються, тому їх використання не завдасть шкоди навколишньому середовищу, на відміну від використання традиційних роботизованих рішень.

  Джерело: newatlas.com  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин