Китайська орбітальна станція поповнилася лабораторним модулем «Веньтянь»

  133

  Новий модуль “Веньтянь” успішно пристикувався до орбітальної космічної станції “Тяньгун” Китайської народної республіки. Про це повідомили журналісти телеканалу CGTN. На політ та приєднання модуля до станції пішло близько 13 години.

  “Веньтянь” – це лабораторний модуль, призначений для біологічних досліджень. Він важить 23 тонни і крім зони для досліджень включає три спальних місця, санітарний вузол і кухню. Завдяки йому на станції тепер одночасно можуть перебувати до шести тайконавтів. Модуль також обладнаний сонячними панелями для забезпечення електроенергією.

  Станція “Тяньгун” розташувалася на висоті близько 400 кілометрів над Землею. Крім нової лабораторії, до її складу входять ще три модулі: базовий «Тяньхе», вантажний корабель «Тяньчжоу-4» та пілотований корабель «Шеньчжоу-14». Китай планує завершити проєкт до кінця 2022 року, після пристикування другої лабораторії «Ментянь».

  Китайське національне космічне агентство (CNSA) також планує зробити складовою станції установку «Сюньтянь» з телескопом. Діаметр дзеркала пристрою становитиме два метри. В основному телескоп самостійно маневруватиме на орбіті за допомогою вбудованої рухової установки, але періодично він підключатиметься до станції для обслуговування та дозаправки.

  Джерело: cgtn.com


  • не пропусти

  • магазин