Вчені розповіли, як витягти золото зі старого смартфона

  2359

  Берлінська блакить, за висновками авторів дослідження, зробить переробку більш ефективною та екологічно чистою, зберігши при цьому частку цінних металів для повторного використання.

  Японські вчені з’ясували, що пігмент Берлінська блакить може витягувати зі старих смартфонів золото. Такого висновку дійшли фахівці Нагойського університету та Токійського технологічного інституту. Крім того, цей пігмент може допомогти вирішити проблему переробки електронних та ядерних відходів.

  Про нове дослідження написано в журналі EurekAlert.

  Берлінську блакить почали вже давно використовують у медицині та боротьбі з радіоактивними відходами. Пігмент має сітчасту структуру, яка може вловлювати із навколишнього середовища іони металів. Саме тому пігулками з цим пігментом лікують від отруєння металами.

  Як розповів професор Нагойського університету Дзюн Оное, ґратчастий простір може також поглинати метали платинової групи. При цьому в каркасі зберігається структура ґрат.

  За словами вчених, нова технологія дозволить витягувати з мобільних телефонів у 10–80 разів більше золота, ніж із природних руд.

  Джерело: eurekalert.org


  • не пропусти

  • магазин