Вчені виявили невідомі форми життя на морському дні

  359

  Дно океану рясніє формами життя, багато з яких ще невідомі науці. Вчені зробили таке відкриття, проаналізувавши зразки ДНК із глибоководних відкладень, повідомляє Science Advances.

  Проби відкладень зібрали у різних регіонах земної кулі. Результати показали, що на дні приблизно втричі більше живих організмів, ніж раніше. Дві третини їх ще не ідентифіковані.

  Відомо, що глибоке дно океану займає більше половини Землі і є домом для найменш вивчених екосистем. Вчені зазначили, що їм належить відкрити не просто нові види, а цілі еволюційні лінії та сімейства. У ході попередніх досліджень вони проаналізували зразки ДНК, зібрані у товщі води. Аналіз донного осаду дозволив отримати нові відомості про морське біорізноманіття.

  Дослідницька група секвенувала ДНК із 418 зразків морського дна, зібраних з усіх основних океанічних басейнів у період з 2010 по 2016 рік, та порівняла їх із існуючими даними про ДНК з решти океану. Вони уточнили, що ідентифікували не окремі види, а групи видів, такі як родини та загони.

  Виявилося, що більшість ДНК з морського дна не можна віднести до жодної відомої групи на дереві життя. Отже, її власники відносяться до ще не відкритої категорії.

  Вчені зазначили, що йдеться про дрібні організми розміром близько міліметра та найпростіші одноклітинні. Вони також додали, що проаналізували ДНК лише з відкладень, не охопивши скелясті ділянки та глибоководні ніші. Отже, ймовірно, різноманітність життя на морському дні ще вища.

  Дослідження показало, що донне життя здатне надавати глобальний вплив на планету, зокрема, впливати на клімат. Так, деякі спільноти відіграють велику роль у процесі поглинання та зв’язування вуглецю.


  • не пропусти

  • магазин