У стародавньому манускрипті знайдено опис падаючої вогняної кулі

  15545

  Вчені з Даремського університету вивчили середньовічний манускрипт під назвою Хроніки Герваза Кентерберійського. За словами фахівців, чернець, який залишив текст, можливо, описує кульову блискавку. Дослідження опубліковано в журналі Королівського метеорологічного товариства Weather.

  Увагу вчених привернув уривок середньовічної хроніки, який може стати раннім відомим описом кульової блискавки в Англії. Вважається, що автор хроніки – бенедиктинський монах XII століття Джервейс із монастиря собору Крайст-Черч у Кентербері. Він склав текст приблизно 1200 року. Як написав Джервейс, 7 червня 1195 недалеко від Лондона «спустився чудовий знак», внаслідок якого вогненна куля впала з небес до річки.

  Дослідники після порівняння опису з пізнішими свідченнями дійшли висновку, що чернець став очевидцем кульової блискавки.

  Почесний професор кафедри фізики Даремського університету Браян Таннер зазначив, що це явище досі майже не вивчене. Можна уявити, яке враження воно справило на жителів Лондона понад 800 років тому.

  «Джервейс описав білу речовину, що виходить з темної хмари та падає у вигляді вогняної сфери, що обертається і здійснює горизонтальний рух. Дуже схоже на історичні та сучасні описи кульової блискавки», – наголосив Таннер.

  Він додав, що якщо монах описав кульову блискавку, то це ранній опис такого явища, що трапився в Англії.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин