В США вперше провели пересадку штучного серця

  67

  Американські хірурги вперше провели успішну трансплантацію штучного серця Aeson, розробленого французькою компанією CARMAT. Штучне серце має дві шлуночкові камери і чотири клапани як справжній орган, воно живиться від зовнішнього пристрою. Про це повідомляє видання Science Alert.

  У штучному серці, зробленому з біосумісних матеріалів, в тому числі з бичачої тканини, використовується комбінація датчиків і алгоритмів, щоб підтримувати темп серцебиття і циркуляцію крові по тілу. Пацієнтом став 39-річний Метью Мур (Matthew Moore) з міста Шаллотт в Північній Кароліні. Спочатку він повинен був пройти шунтування, проте стан настільки сильно погіршувався, що навіть звичайна пересадка була ризикованою.

  Штучне серце було розроблено для того, щоб допомогти тим, чиї серця більше не можуть перекачувати кров через обидві камери. Воно повністю замінює природне серце, хоча воно не призначене для постійного використання, а, швидше, слугує тимчасовим варіантом протягом близько шести місяців до повноцінної пересадки серця.

  FDA схвалило випробування штучного серця CARMAT в США, в якому братимуть участь десять пацієнтів з термінальною стадією бівентрикулярної серцевої недостатності, щоб оцінити, чи може розробка Aeson продовжити життя до пересадки серця. На цей час Метью Мур повинен буде носити з собою контролер і комплект акумуляторних батарей.


  • не пропусти

  • магазин