Запуск космічного телескопа James Webb знову перенесений

    131

    Поки, як очікується, на один-два місяці.

    Запуск космічного телескопа James Webb Space Telescope (Космічний телескоп імені Джеймса Вебба) знову відкладається. Цього разу, правда, поки мова йде лише про перенесення на кілька тижнів або пару місяців, хоча підтвердиться ця інформація пізніше.

    Минулого літа NASA і ESA призначили в якості дати запуску 31 жовтня 2021 року. Однак тепер з’явилося відразу три чинники, які посприяли черговому зсуву термінів. Мова йде про процес доставки телескопа, готовності ракети Ariane 5, яка буде використовуватися для запуску, а також готовності космодрому в Південній Америці. Точна дата буде визначена до кінця літа або початку осені, але поки вчені розраховують на запуск в листопаді або грудні поточного року.

    Запуск космічної обсерваторії, яка обійшлася NASA і ESA в 10 млрд доларів, переносився вже безліч разів. Досить згадати, що спочатку вчені планували запустити телескоп в 2007 році, правда, це було задовго до повноцінного старту роботи над апаратом, коли бюджет проєкту оцінювався ще в півмільярда доларів.

    James Webb Space Telescope з його складовим дзеркалом діаметром 6,5 метра, згідно з прогнозами вчених, дозволить зробити безліч нових відкриттів, включаючи виявлення світла перших зірок і галактик, виявлення холодних екзопланет і навіть пошук біосигнатури на водних супутниках в межах нашої Сонячної системи.


    • не пропусти

    • магазин