Китайські гіганти хочуть покласти край пануванню Google Play Store

  139

  Видання Reuters з посиланням на обізнані джерела повідомило про те, що чотири китайських техногіганти Huawei, Oppo, Vivo і Xiaomi створили альянс Global Developer Service Alliance (Глобальний альянс розробників сервісів).

  Мета GDSA – розробка і підтримка нової платформи для поширення мобільних додатків за межами Китаю. Простіше кажучи, стоїть завдання створити загальний магазин додатків і запропонувати альтернативу Play Store.

  За задумом, нова платформа повинна спростити розробникам ігор і різних мобільних додатків просування своїх товарів на глобальному ринку. Запуск єдиного магазину додатків запланований на березень, але не виключено, що коронавірус може змусити переглянути ці плани. Уже створено прототип веб-сайту і на перших порах він буде охоплювати 9 країн.

  На даний момент всі чотири компанії відмовилися давати офіційний коментар на цю тему. Не дає ніяких коментарів на цю тему і Google.

  Немає розуміння, які важелі мають намір використовувати китайські компанії, щоб популяризувати свою платформу і просувати її на глобальному ринку. Не варто забувати про те, що користувачі вже звикли користуватися Google Play і на його просторах зібрані мільйони додатків, тоді як альтернативна GDSA, принаймні на перших порах, не зможе запропонувати таку ж різноманітність.

  Можливо, китайці віддадуть перевагу демпінгувати цінами на софт, а також зроблять ставку на власну призначену для користувача армію. Не виключено, що на нові пристрої вони стануть за замовчуванням ставити платформу GDSA і будуть пропонувати якісь акції підписки.

  За даними аналітиків IDC в четвертому кварталі 2019 року на частку Huawei, Oppo, Vivo і Xiaomi довелося трохи більше 40% світових постач смартфонів. І якщо вони зможуть «підсадити» таку величезну армію користувачів на GDSA, то нова платформа складе конкуренцію Google Play, а також стане ще одним відмінним джерелом доходів для китайських виробників.

  Джерело: reuters.com


  • не пропусти

  • магазин