Starship Mk1 офіційно представлений. Ілон Маск розповів, коли зореліт виведуть на орбіту

  194

  Starship Mk1 в версії для міжпланетного польоту отримає 37 двигунів Raptor.

  Вчора вночі на стартовому майданчику SpaceX в Техасі відбулася офіційна презентація космічного корабля Starship Mk1. Півтори години Ілон Маск розповідав про Starship Mk1 і його пристрої, а в кінці пообіцяв вивести його на орбіту протягом шести місяців. Так що якщо все піде за планом, то комерційні польоти у 2021 році виглядають цілком реально.

  Представляючи новинку, Маск багато говорив про підкорення космосу. Ось, наприклад, два його висловлювання:

  «Свідомість — дуже рідкісна і дорога річ, і ми повинні зробити все можливе, щоб зберегти світло свідомості. Я думаю, що ми повинні зробити все можливе, щоб стати багатопланетним видом і розширити свідомість за межі Землі, і ми повинні зробити це зараз».

  «Найважливішим проривом, який необхідний для того, щоб ми стали космічною цивілізацією, є космічна подорож, подібна до повітряної подорожі. Швидка і використовувана повторно ракета — це і є святий Грааль космосу».

  Starship Mk1 – це еволюція першого літального апарату Starhopper, який використовувався для випробувань двигунів Raptor. За великим рахунком, місія Starhopper завершена, але він все ще знаходиться на полігоні SpaceX в Бока-Чіка всього у двох кілометрах від Mk1.

  Прототип зорельота Mk1, представлений Маском, — одна з двох абсолютно однакових ракет, що збираються SpaceX (саме збираються — навіть під час презентації над Mk1 щосили кипіла робота).

  Інша ракета, Mark 2, розташована на майданчику SpaceX на мисі Канаверал, звідки компанія виконує більшість своїх запусків. Маск сказав, що перший політ Mk 1 відбудеться через один-два місяці. Він стартує з Техасу по суборбітальній траєкторії. Наступний крок — перший політ на орбіту, він відбудеться протягом 6 місяців. Ну а далі — Місяць і Марс.

  У фінальному вигляді Mk 1 буде оснащений 37 двигунами Raptor, які забезпечують вдвічі більшу тягу, ніж двигуни на ракетах SpaceX Falcon 9. Орбітальна версія Mk1 буде оснащена шістьма двигунами Raptor, але прототип Mark 1 зробить свої перші суборбітальні польоти лише з трьома двигунами. На даний момент у SpaceX вже є 12 таких двигунів.

  Джерело: SpaceX Twitter


  • не пропусти

  • магазин