23 вересня в Північній півкулі настає день осіннього рівнодення, а в південній — день весняного рівнодення. Таким чином, по всій земній кулі, за винятком полярних областей, світлий і темний час доби зрівнялися за тривалістю.
Варто відзначити, що насправді день як на північ, так і на південь від екватора триватиме довше, ніж ніч. Це пов’язано з тим, що сонячні промені заломлюються в атмосфері Землі, і під час сходу та заходу сонячний диск для спостерігача виявляється дещо «піднятий» над горизонтом, через що здається, що ранок наступає трохи раніше, а вечір — трохи пізніше. Це явище називається «атмосферна рефракція», і якби не вона, то світлий і темний час доби дійсно тривали б нарівно.
До слова, в Північній півкулі астрономічні осінь і зима в сукупності тривають на п’ять днів менше, ніж весна і літо, а в Південній, навпаки, на п’ять днів довше. Пов’язано це з тим, що Земля в цей період проходить по ближчій до Сонця ділянці своєї орбіти, через що рухається трохи швидше. При цьому, всупереч поширеній помилці, сама зміна пір року пов’язана не зі зміною відстані до Сонця (яка стає мінімальною в розпал зими на Північній півкулі), а з тим, що вісь обертання Землі має нахил до площини земної орбіти.
Слід зауважити, що у різні роки день осіннього рівнодення припадає або на 22, або на 23 вересня.