Озеро Моно – одне з найбільш солоних місць на планеті, одне з найдивовижніших озер Північної Америки

857

Озеро Моно – одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії. Колись це озеро було повністю заповнене водою, але людям потрібна була вода і вони її качали з Моно, коли ж рівень води впав, ці дивовижні колони стали видимими

На щастя, люди, які жили біля озера, почали звертати увагу на те, що озеро Моно вмирає. У 1978 Девід Гейнес сформував комітет з захисту цього озера.

Озеру принаймні три чверті мільйона років. Можливо це найдавніше озеро в США. Поступово в озері підвищується рівень води, однак через посуху в Каліфорнії, це відбувається дуже повільно. У сорокових роках рівень води був на 6417 футів вище рівня моря, тепер рівень води коштує в межах 6392 футів.

Вапняний туф – форма карбонату кальцію, і подібний сталактитами і сталагмітами, які ми спостерігаємо в печерах. В озері Моно стовпи починають формуватися на дні озера, де джерела з прісною водою, багаті кальцієм, змішуються з водою з озерs, яка містить натрій і карбонат калію. Прісна вода легше ніж сольова вода озера і, в результаті вона піднімається вгору, об’єднуючись з натрієм і калієм, розчиненими у водах озера, що прискорює ріст стовпів

Вапняний туф у колонах має пористу структуру. Прісна вода, потрапляючи в озеро, піднімається вгору через пористу систему, прискорюючи зростання колон і створюючи дивовижні формування, шпилі і спіралі, які викликають захоплення у туристів.

Це озеро не тій саме солене озеро в Америці, а так само одне із самих солоних у світі, поряд з солончаком Уюні . А от коли ці дивовижні “вежі” були приховані водою, ще за часів індіанців, це озеро називали “Багато мух” (мовою індіанців “Моно”) з-за величезної кількості мух на озері. У наш час біологи називають цих комах лужними мухами. Цими мухами харчуються птахи, їх тут мешкає близько 250 видів. Іноді мух тут настільки багато, що вони утворюють біля берегів суцільну чорну плівку. Крім мух і птахів, тут мешкають креветки, і більше нікого, жодного виду риби. І все це через те, що вода тут дуже солена і гіперщелочная. Ось так ось через людських потреб гине навколишнє середовище.

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (1)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (2)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (3)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (4)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (5)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (6)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (7)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (8)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (9)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (10)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (11)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (12)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (13)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (14)

Одне з найдивовижніших місць в Каліфорнії - колони озера Моно (15)

• магазин

• новини партнерів