Найбільш вражаючі та незвичайні геологічні дива на Землі (фото)

1042

Щодня на Землі відбуваються нові геологічні відкриття. Для цієї статті ми відібрали найбільш вражаючі з них:

Валуни Моеракі (Нова Зеландія)

boulders

Ці надзвичайно великі кам’яні кулі діаметром від одного до двох метрів лежать уздовж східного узбережжя Нової Зеландії в містечку під назвою Моеракі. Про те, звідки вони взялися, у народу маорі існує безліч легенд, проте вчені стверджують, що ці валуни – результат берегової ерозії.

Біла пустеля (Єгипет)

white-desert-egypt

Біла пустеля – невелика ділянка на сході пустелі Сахара приблизно 10×30 км, розташований в 45 кілометрах від містечка Фарафра. Це місце знамените кремово-білим кольором і химерними вапняковими утвореннями. Колись тут було дно океану, і біла порода – це останки морських мікроорганізмів. За багато століть піщані бурі перетворили ці вапнякові гори в такий от інопланетний пейзаж.

Стежка велетнів (Північна Ірландія)

Giants-Causeway-Ireland

Стежка велетнів являє собою 40 тисяч з’єднаних між собою базальтових колон, що утворилися в результаті стародавнього виверження вулкана. Вершини цих колон утворюють щось на кшталт кам’яної дороги, що йде в море. У 1986 це місце було оголошено об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Печера очеретяної флейти (провінція Гуйлінь, Китай)

Reed-Flute-Cave-Guangxi-Province-China

Печера очеретяної флейти найбільше нагадує декорації до фантастичного фільму. Колись на цьому місці був океан, але потім вода поступово пішла, оголивши ці вражаючі гори з дивовижними ущелинами, гротами і печерами. Це феєричне видовище приваблює людей вже більше 12 століть. Назвав печеру особливий очерет, що росте біля її входу, з якого майстри робили особливо мелодійні флейти.

Озеро Моно (Каліфорнія)

mono-lake-california

Моно – обширне і мілководне озеро, яке не має виходу в океан. Така ізольованість стала причиною великої концентрації солі у воді. І хоча через велику кількість лугу риба тут не водиться, озеро володіє напрочуд продуктивною екосистемою – завдяки Солоноводній креветці, яка мешкає в цій воді і забезпечує їжею близько двох мільйонів перелітних птахів. Одним з чудес озера вважаються вапняно-туфові вежі, які оголилися після зниження рівня води в озері.

Башта Диявола (Вайомінг)

devils-tower-wyoming

Цей моноліт вулканічного походження вважається найстарішим «національним монументом» США. Башта Диявола утворилася приблизно 200 мільйонів років тому з магматичного розплаву, який піднявся з глибин Землі і застиг у вигляді витончених колон.

Індіанська легенда свідчить, що колись сім маленьких дівчаток забралися на плоский камінь, намагаючись врятуватися від ведмедя-грізлі. Вони відчайдушно благали камінь врятувати їх, і раптом він став рости, досяг неба і дівчатка стали Плеядами. А глибокі вертикальні борозни-колони – це сліди кігтів величезного ведмедя.

Дванадцять апостолів (Велика океанська дорога, Австралія)

Gibson-Steps-The-Twelve-Apostles-Great-Ocean-Road-Australia

Дванадцять апостолів – це група вапнякових скель в океані, недалеко від узбережжя в Національному парку Порт-Кемпбелл, розташованих на так званій Великій океанській дорозі в австралійському штаті Вікторія. Скелі сформувалися в результаті ерозії – сильні океанські вітри поступово підточували м’яку породу, перетворюючи печери в арки. Потім арки обрушилися і залишилися ці дивовижні структури до 45 метрів заввишки.

Печера кристалів (Найка, Мексика)

Cave-of-the-Crystals-Naica-Mexico

Печера кристалів знаходиться на глибині 300 метрів під мексиканським містом Найка. Печера знаменита гігантськими кристалами селеніту, найбільший з яких сягає 11 метрів у довжину, 4 в ширину і важить 55 тонн. У печері постійно стоїть спека до 58°C при вологості близько 100 відсотків. Через це досліджувати печеру дуже важко. Навіть зі спеціальним спорядженням людина може перебувати в Печері кристалів це не більше 20 хвилин.

Ворота в пекло (Туркменістан)

Hell-Gate-Turkmenistan

Воротами в пекло називають газовий кратер в Туркменістані. Історія цього місця така: в 1971 році біля села Дарваза радянські геологи виявили підземне скупчення газу. Земля в цьому місці провалилася і утворилася велика, наповнена газом діра. Щоб шкідливі для людей і худоби гази не виходили назовні, їх вирішили підпалити. Геологи думали, що пожежа незабаром потухне, але помилилися. З 1971 року природний газ так і продовжує горіти.

Шоколадні пагорби (Филлипини)

Chocolate-Hills-Philippines

Шоколадні пагорби – геологічне утворення у філіппінській провінції Бохоль. На площі в 50 квадратних кілометрів знаходиться, щонайменше, 1260 таких пагорбів. Під час сухого сезону зелений колір трави, що покриває пагорби, змінюється на шоколадно-коричневий – звідси і назва.

Солончак Уюні (Болівія)

Salar-de-Uyuni-Bolivia

Солончак Уюні є найбільшим солончаком у світі – його площа складає 10 582 квадратних кілометрів. Це висохле солоне озеро розташовується на околиці міста Уюні на південному заході Болівії. У сезон дощів солончак покривається тонким шаром води і перетворюється на найбільшу в світі дзеркальну поверхню. Солончак Уюні, за оцінками фахівців, містить запас в 10 мільярдів тонн солі, щорічно тут видобувається близько 25 тисяч тонн.

Кам’яний ліс Національного парук Чжанцзяцзе або мальовничі гори Улін’юань (Китай)

Stone-Forest-of-Shilin-Yunan-Province-China

Кам’яний ліс “росте” в китайській провінції Юньнань і покриває площу в 350 квадратних кілометрів. Численні вапнякові структури утворилися в результаті багатовікової ерозії і вимивання морськими водами. Високі скелі нагадують виросли з землі сталагміти, багато з них схожі на скам’янілі дерева, чим і створюється ілюзія лісу з каменів.

Острів Сокотра (Ємен)

socotra-island-yemen

Сокотра – один із найбільш ізольованих у світі архіпелагів континентального (або невулканічного) походження. Він розташований в 240 кілометрах від Африканського Рогу і в 380 кілометрах від Аравійського півострова. Завдяки такій геологічній та біологічній ізоляції та особливостям клімату на архіпелазі сформувався свій унікальний рослинний і тваринний світ. З цієї причини Сокотра внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Каміни фей (Каппадокія, Туреччина)

kappadokiya-6

Казкові димоходи або каміни фей – це високі скелясті освіти конічної форми. Вони сформувалися з вулканічного попелу від багатовікових вивержень в результаті вітряної та водної ерозії. Висота казкових димоходів варіюється від 1,5 до 45 метрів.

Печери Джейта (Ліван)

jeito-grotto-lebanon

Печери Джейта – система вапнякових печер, розташованих на 20 кілометрів північніше ліванської столиці Бейрут. Їх можна відвідати тільки на човні, по підземній річці, яка забезпечує питною водою більше мільйона ліванців.

Скафтафетль (Ісландія)

Skaftafell-Iceland

Скафтафетль – це заповідник, розташований у південно-східній частині Ісландії. Його ландшафт дуже схожий на альпійський, з тією різницею, що він сформувався кілька тисяч років тому і являє собою комбінацію з вулканів і льодовиків.

Підземна річка Пуерто Прінсеса (Філіппіни)

Puerto-Princesa-Underground-Rock-Formations-Palawan-Philippines

Підземна річка Пуерто Прінсеса тече по філіппінському острову Палаван, в 50 кілометрах від однойменного міста. Вона вважається найкрасивішою і найдовшою судноплавною підводною річкою в світі, її довжина становить 8,2 км. Крім того, річка знаменита химерними кам’яними утвореннями, незвичайної морським життям і великими печерами.Найвіддаленіші ділянки практично недоступні для відвідувачів через нестачу кисню.

Єллоустонська кальдера (Вайомінг, США)

Yellowstone-Wyoming-Montana-Idaho

Єллоустонська кальдера, оточена каньйонами, річками, озерами і гірськими ланцюгами – місце, де розташований найбільший супервулкан на континенті. Тут водяться ведмеді грізлі, бізони, лосі, вовки і безліч інших тварин. Найбільш примітний гейзер Олд-Фейтфул, якої вважають одним з найбільш передбачуваних географічних утворень на Землі – він вивергається через кожну 91 хвилину.

Національний парк Арки (Юта (США))

Arches-National-Park-Utah

У Національному парку Арки, який розташований в східній частині штату Юта, налічується більше 2000 природних арок, утворених з пісковика. Особливу популярність набула так звана «Витончена арка» або, як її ще називають, арка «Ковбойські штани».

Структура Ришат (Мавританія)

Richat-Structure-Mauritania

Це геологічне утворення називають ще «Оком Сахари». Цю фотографію данський астронавт Андре Кейперс зробив з Міжнародної космічної станції. Ніхто не може з упевненістю сказати, як утворилася ця структура. Раніше фахівці вважали, що швидше за все вона виникла в результаті падіння небесного тіла. Однак сьогодні вчені більше схиляються до версії дії ерозії або гігантського смерчу.

Земля крижаних гігантів (Австрія)

World-of-Ice-Giants

Айсрізенвельт або Земля крижаних гігантів – найбільша крижана печера (тобто печера, в якій лід зберігається цілий рік) у світі. Вона знаходиться в Австрії, в 40 кілометрів від Зальцбурга і простяглася на 42 кілометри. Це місце щорічно відвідують близько 200 тисяч туристів.

Бабелі (Румунія)

Babele-Romania

Бабелі означає «стара». Так називають кілька схожих на гриби скелястих утворень гірського масиву Бучеджь в центральній Румунії. Це одна з найпопулярніших визначних пам’яток країни.

Хвиля (Арізона)

wave

Хвиле-гірське формування з пісковику, розташоване на Плато Колорадо біля кордону двох американських штатів – Арізони і Юти. Це надзвичайно мальовниче місце дуже популярне серед мандрівників і фотографів. Проте дістатися сюди нелегко – доведеться виконати важкий шлях по пустельному бездоріжжю.

Морські гейзери і скелі “Млинці” (Нова Зеландія)

Pancake-Rocks-and-Blowholes-Punaikiki

Пенкейк Рокс (або скелі «Млинці») – незвичайні скелясті утворення на узбережжі Нової Зеландії. Морські гейзери утворюються, коли під час великих хвиль вода потрапляє до скельних між скелями і потужним фонтаном піднімається на велику висоту.

Фінгалова печера (Шотландія)

Fingal's-Cave-Scotland

Фінгалова печера – це морська печера на безлюдному острові Стаффа, в Шотландії. Завдяки своїм розміром і вигнутій бані зводу це місце володіє унікальною акустикою. Звуки прибою змінюються й відлунюють по всій печері, від чого виникає відчуття присутності в велетенському нерукотворному соборі.


• не пропусти• новини партнерів