Загублені світи гори Рорайма. Фото

5530

Ви думаєте, це один із пейзажів планети Пандори, що з к/ф «Аватар»? А ні, це наша Земля. На фотографії гора Рорайма, розташована в Південній Америці на стику Бразилії, Венесуели та Гайани. У хмарах гора схожа на величезний корабель, що випливає з туману. Ще ранні дослідники говорили про те, що десь в джунглях височить таємнича гора.

Гора Рорайма, так звана столова гора, висотою 400 м, стрімка з усіх боків. Є одними з найдавніших геологічних утворень на Землі, і датується приблизно двома мільярдами років (епоха докембрію). Слово «тепуї» мовою індіанців пемон, що населяють район Гран-Сабана, означає «будинок богів». Рорайма є найвищою тепуєю Гайани. Вершина Рорайма – плато площею близько 30 км². Висота гори майже 3 км.

Гора Рорайма формувалася з піщанику протягом 1,8 мільярда років. Навколишнє середовище дуже багате різноманітною флорою і фауною. Клімат тут дуже сприяє росту рослинності, тому великі плантації незвичайних рослин будуть вельми цікаві для любителів туристичних походів. А ще ходять чутки, що в річках цих земель можна знайти невеликі золоті самородки.

У районі Рорайма беруть початок річки басейнів Оріноко, Амазонки і Ессекібо. Над горою постійно висить велика хмара.

Такі гори називають настільними, вони являють собою залишки зруйнованих плато, бо є найдавнішими горами на землі. У світі багато гір, куди приїжджають ті, хто любить катання на гірських лижах, але в умовах столових гір це неможливо.

Майже щодня гора зрошується дощами, які змивають з її поверхні всі поживні речовини для рослин, формуючи унікальну піщано-кам’янисту поверхню. Рорайма також є місцем утворення приголомшливих водоспадів (водоспад Анхель, який вважається найвищим, теж розташований на подібній горі). На поверхні гори є кілька острівців для життєдіяльності флори, завдяки чому там мешкає унікальний вид м’ясоїдних рослин.

До речі, цікавий факт – саме після експедиції на гору Рорайма, знаменитий письменник Артур Конан Дойл вирішив написати свій роман під назвою «Загублений світ». Настільки сильно навколишня природа потрясла цього письменника.

І в наші дні великий популярністю користуються піші тури до підніжжя гори Рорайма. Приголомшливі пейзажі, неймовірна рослинність і химерні тварини – все це пишність можна спостерігати, зробивши невелику подорож на гору Рорайма. Гора Рорайма – це справді незабутній відпочинок і маса приємних вражень. Гора Рорайма – чудове місце.

Загублені світи гори Рорайма (1)

Загублені світи гори Рорайма (2)

Загублені світи гори Рорайма (3)

Загублені світи гори Рорайма (4)

Загублені світи гори Рорайма (5)

Загублені світи гори Рорайма (6)

Загублені світи гори Рорайма (7)

Загублені світи гори Рорайма (8)

Загублені світи гори Рорайма (9)

Загублені світи гори Рорайма (10)

Загублені світи гори Рорайма (11)

Загублені світи гори Рорайма (12)

Загублені світи гори Рорайма (13)

Загублені світи гори Рорайма (14)

Загублені світи гори Рорайма (15)

• магазин

• новини партнерів