Капітолій – символ США, місцеперебування Конгресу США

3071

Капітолій (United States Capitol) – місцеперебування Конгресу США, головного органу законодавчої влади країни. Капітолій давно став символом Сполучених Штатів, одним з найбільш вражаючих в архітектурному і символічному сенсі будівель в світі.

Капітолій знаходиться в самому центрі Вашингтоні, на вершині Капітолійського пагорба, у східній частині Національної Алеї. Будівництво його було сплановано П’єром Ланфаном, французьким архітектором і інженером, займався складанням генерального плану архітектурного розвитку столиці молодої держави. Ланфлан помістив майбутнє будівлю в самий центр міста, розділивши околиці на правильні квадрати.

Свою назву Капітолій отримав на честь знаменитого однойменного пагорба в Римі, на якому в свій час проходили засідання Сенату. Свої зовнішнім виглядом Капітолій також у чималому ступені зобов’язаний Стародавньому Риму і Греції, оскільки вважається, що саме в цих країнах вперше в світі було закладено основи демократії.

Будівництво будівлі Капітолію почалося в 1793 році, а в 1800-му в його стінах вже проводилися засідання Конгресу. Правда, будівля кілька разів за свою історію перебудовувалося: спочатку через пожежу 1814 року, влаштованого британськими солдатами – тоді тільки вчасно вибухнула дощ врятував недавно побудований будинок Капітолію від повного знищення. Пізніше Капітолій був розширений у 1860-і роки, коли була збільшений висота його купола, на який також поставили 6-метрову статую Свободи. Зсередини купол Капітолію прикрасили фрескою «Апофеоз Вашингтона» італійського художника Костянтино Бруміді (першою подібною роботою в США). На фресці Джордж Вашингтон зображений в оточенні богів з Олімпу – перша спроба в Сполучених штатах обожнив батька-засновника.

По обидва боки від Ротонди знаходяться два однакових крила, також перебудовані в 60-х роках 19 сторіччя, в яких розміщуються Сенат і Палата представників. Нагорі над залами засідань влаштовані галереї, звідки відвідувачі можуть побачити, як у США приймаються закони.

Сьогодні Капітолій – це великий історичний і політичний комплекс, який відвідують до мільйона туристів на рік.

Капітолій (1)

Капітолій (2)

Капітолій (3)

Капітолій (4)

Капітолій (5)

Капітолій (6)

Капітолій (7)

Капітолій (8)


• не пропусти• новини партнерів