Чудова подорож в релігійні святині: Найвідоміші храми в Азії

665

Наша планета багата на величні пам’ятники архітектури, але ні на одному континенті немає такої їх кількості, як в Азії . В принципі, це навіть не дивно, адже Азія була і є батьківщиною більшості основних світових релігій , і ряду дрібніших, але численних вірувань. Деякі з цих релігій, такі як джайнізм, сикхізм, буддизм, індуїзм, і даосизм стали натхненням для спорудження деяких з найвідоміших і величних храмів у світі. Пропонуємо вам подивитися десять найбільш величних храмів Азії.

1. Храм Лотоса
Цей храм відомий нам як Храм Лотоса через його форми у вигляді квітки. Він є найбільш знаменитим храмом віри багаї. Форма лотоса в храмі формується з 27 вільно стоячих мармурових пелюсток, розташованих у трьох осередках на кожній з 9 сторін. З моменту свого відкриття в 1986 році він став одним з найбільш відвідуваних будівель Делі. На даний момент навколо будівлі розташований пишний парк, але здебільшого він є закритим.

2. Храм Ranakpur
Присвячений Адінатху, храм джайнів в Ranakpur велично підноситься зі схилу горба. Храм підтримують більше 1444 мармурових колон, у витончених різьблених фресках. всі колони вирізані в абсолютно різному стилі, і ви не зможете знайти навіть 2 схожих колони у всьому храмі. Будівництво храму символізує чотири сторони світу і, отже, космос. Дата будівництва цього храму є спірною, але він був, ймовірно, побудований в період з кінця 14-го і середини 15 століття.

3. Taktsang Dzong
Розташований на краю 900 метрової (3000 футів), скелі, монастир Taktsang Dzong або “Гніздо тигра” створює вражаюче видовище, і є неофіційним символом Бутану. Щоб піднятися до цього храму, потрібно зазвичай 2-3 години. Оригінальний монастир був побудований в 17 столітті, але більшість його будівель були зруйновані під час трагічного пожежі в 1998 році. З тих пір храм був копітко відновлений до його колишньої слави.

4. Храм Смарагдового Будди
Ват Пхра Кео, або Храм Смарагдового Будди – це знаменитий храм в Бангкоку, який розташований на території Великого палацу. Головна будівля – ubosoth, в якому знаходиться Смарагдовий Будда. Нефритова статуя прикрашена золотим одягом і є однією з найстаріших і найбільш відомих статуй Будди в світі.

5. Храм Неба
Храм Неба в Пекіні вважається даоським храмом. Храм був побудований з 1406 по 1420 роки під час правління імператора Юнле, який також був відповідальним за будівництво Забороненого міста в Пекіні. Це не тільки красива будівля, – храм також розташований в оточенні величезного громадського парку, який користуєтсья популярністю у місцевих жителів і туристів.

6. Золотий павільйон
Kinkaku-дзі або Храм Золотого павільйону є найпопулярнішою пам’яткою в Кіото. Павільйон був побудований в якості пенсійної вілли сьогуна Асікага Йосіміцу в кінці 14 століття, і пізніше був перетворений в храм його сином. На жаль, павільйон був спалений в 1950 році молодим монахом, який став одержимим. П’ять років по тому храм був відновлений як точної копії оригіналу. Гарний ландшафтний дизайн і відображення знаменитого храму у воді створюють вражаюче видовище.

7. Хармандір Сахіб
Хармандір Сахіб, більш відомий як Золотий храм, є головною визначною пам’яткою в Амрітсарі, і найважливішим релігійним місцем для сикхів. Будівництво знаменитого храму було розпочато Гуру Рам Дасть в 16 столітті і завершено його наступником Гуру Аржанов. У 19 столітті, Махараджа Ранджит Сінгх покрив верхні поверхи храму золотом, яке надає йому характерний зовнішній вигляд і англійська назва. Це приголомшливий храм завжди сповнений тисяч прочан з усієї Індії.

8. Баальбек
Баальбек є захоплюючою археологічною ділянкою на північному сході Лівану. З першого століття до нашої ери і протягом двох століть, римляни побудували тут три храми: Юпітера, Бахуса та Венери. Створений, щоб бути найбільшим храмом у Римській імперії, храм Юпітера був збудований на 54 масивних гранітних колонах, кожна з яких була 21 метр (70 футів) у висоту. Тільки 6 з цих колосальних колон залишилися стояти в наш час, але і вони неймовірно вражають.
Найкраще зберігся Храм Бахуса побудований в 150 році нашої ери.

9. Боробудур
Розташований на індонезійському острові Ява, в 40 км (25 миль) на північний захід Джокьякарта, Боробудур є найбільшим і найвідомішим буддистським храмом в Індонезії. Боробудур був побудований протягом близько 75 років за часів царсвованія Sailendra, з 2 мільйонів кам’яних блоків. Він був закинутий у 14 столітті з причин, які до цих пір залишаються загадкою і впродовж століть був прихований в джунглях під шарами вулканічного попелу.

10. Ангкор-Ват
Ангкор-Ват (“Місто Храмів”) являє собою величезний храмовий комплекс Ангкор в, побудований для короля Сурьявармана II на початку 12 століття, як храм держави та столиці. Храм Ангкор стоїть на піднесеній терасі над іншою частиною міста. Вона складається з трьох прямокутних галерей, які піднімаються до центральної вежі, при чому кожен рівень вище, ніж останній. Це єдиний храм в Ангкор, який залишився релігійним центром з моменту його будівництва, по-перше, як індуїстський храм, по-друге, як буддійський храм.• новини партнерів