Смачна їжа не тільки підійме настрій у час без електрики, але й розслабить. Ідеальне заняття з дітьми чи всією родиною — створити заготовки до страв чи приготувати щось гуртом. Навіть на пальнику, без блендера й електром’ясорубки можна зібрати десятки рецептів смаколиків з усього світу.
Так ми і зробили. Збережіть статтю чи скопіюйте рецепт, і не засмучуйтеся після відключень. А ще ці рецепти стануть у пригоді для мандрівників і любителів відпочинку на природі.
Страви для приготування з пальником
Газові балони з пальником, одноразові системи, та навіть спеціальні свічки та сухий спирт — чудовий варіант для приготування їжі. Дотримуйтеся техніки безпеки й не забувайте все розкрутити-погасити-охолодити при використанні вдома.
Лаваш з сиром та томатом
В лаваш можна загорнути все: від овочів до смажених креветок. Або приготувати аналог мексиканської тортильї, міні-шаурму чи просто посушити з приправами замість чипсів.
Інгредієнти:
- 1 лаваш.
- 150 г твердого сиру.
- 1 томат.
- 1 зубчик часнику.
- Зелень.
Приготування:
Поріжте томати, додайте натертий сир і вичавіть зубчик часнику, посипте зеленню (кріп, петрушка, зелена цибуля). Змішайте все та загорніть в лаваш, склавши його навпіл або на 4 частини. Розігрійте на пальнику сковороду й обсмажте лаваш з двох сторін. Сир розтане й буде тягтися.
Полента
З кукурудзяної крупи можна створити італійську страву й залишити в холодильнику. Потім нарізати й обсмажити кілька хвилин на пальнику.
Інгредієнти:
- 250 г кукурудзяної крупи.
- 1 ст.л. пармезану чи іншого виду сиру.
Приготування:
Спочатку треба заварити поленту (коли буде електрика або також на пальнику). Скип’ятіть 1 л води та поступово всипайте крупу при постійному перемішуванні, поки крупа не буде відставати від стінок. Поступово вмішайте тертий сир вкінці варіння, посоліть і додайте італійські приправи за бажання. Гарячу суміш треба викласти у лоток чи на деко рівномірним шаром.
Після застигання поленту наріжте на прямокутники й обсмажте з двох сторін.
Місо-суп
Гарячий і дуже простий суп з пастою місо можна приготувати за 10 хв. Паста дуже поширена в світі й зараз купити її можна на прилавку будь-якого магазину.
Інгредієнти:
- 2 ст.л. (пакетик) пасти місо.
- 200 г сиру тофу.
- 15 г водорості вакаме.
- 1 ч.л. кунжуту.
- 1 ст.л. рибного бульйону «даші».
- Зелена цибуля за смаком.
Приготування:
Тофу нарізати кубиками. Закип’ятити воду й додати рибний бульйон, додати тофу нарізаний кубиками, проварити 5 хв і додати пасту місо. Проварити ще кілька хвилин і додати водорості. Коли водорості розбухнуть, суп готовий. Посипте зеленою цибулею та насолоджуйтеся. В суп можна додати гриби шиїтаке або печериці, куряче філе.
Що приготувати без обладнання?
Для приготування гречки, нуту або кіноа достатньо просто залити їх водою наніч. Щоб приготувати кус-кус, дрібний булгур, сублімовану або сушену їжу, треба мати кип’яток. Можна заздалегідь набрати гарячої води у термос, закип’ятити на сухому спирті чи відкритому вогнищі.
Салат з консервованої квасолі
Квасоля багата на білки й дуже ситна. Її використовують у різних мексиканських стравах, як тако або чилі кон-карне. Консервована квасоля уже готова, й, на відміну від сушеної, одразу додається до страв.
Інгредієнти:
- 1 банка консервованої квасолі.
- 200 г твердого сиру.
- 1 болгарський перець.
- 100 г сухариків.
- Зелень.
- 1 зубчик часнику.
Приготування:
Помийте перець і наріжте кубиками. Сир також наріжте кубиками. Квасолю злийте, за бажання промийте чистою водою від соку. Змішайте всі складові, посоліть, додайте видавлений часник та зелень.
Десерт з чіа
Чіа-пудинги не обов’язково збивати блендером. Можна просто залишити насіння наніч, а вранці чи впродовж дня діставати заготовки. До пудингу додавайте сезонні чи заморожені ягоди та фрукти.
Інгредієнти:
- 3 ст.л. насіння чіа.
- 1 ст.л. меду.
- 400 мл йогурту.
- Ягоди та фрукти.
Приготування:
Насіння висипте в тарілку/чашку/банку. Додайте мед (треба брати рідкий), розмішайте, залийте йогуртом (або кефіром) та залиште настоюватися на кілька годин або наніч. Додайте улюблені фрукти та ягоди.
Бутерброди з тунцем
Тунець в банках не тільки смачний, а й містить багато білка, омега-3, селен та цинк. Консерви поживні й ситні, тож навіть бутерброду чи салату з тунцем буде достатньо для обіду.
Інгредієнти:
- 1 банка тунця (200 г).
- 1 ст. л. вершкового сиру.
- Зелена цибуля, петрушка чи інша зелень.
- Хліб, грінки або хлібці.
Приготування:
Добре вимити та посушити зелень, дрібно нарізати. З тунця злити воду (краще використовувати тунець в розсолі, ніж в олії), змішати з сиром та зеленню та намастити на грінки чи хліб.
Замість тунця підійде й інший вид риби: консерви чи копчена запаяна риба. Можна використати авокадо з соком лимона.
Мариновані яйця з Японії
Дослівно назва Шою Томаго — мариновані в соєвому соусі яйця. Їх подають як закуску або в супах з локшиною.
Інгредієнти:
- 6 яєць.
- 2 ст.л. соєвого соусу.
- 1 ст.л. темного соєвого соусу.
- 500 мл води.
- 1 ч.л. цукру.
Приготування:
Яйця зварити круто (7-10 хв), охолодити й почистити. В окремій каструлі змішати соєві соуси, воду й цукор, на середньому вогні довести до кипіння. Залити охолодженим маринадом яйця та помістити в холодильник на 2-3 години, а краще на всю ніч.
Знайдіть для себе нові можливості, коли вимикають світло. Приготуйте страви з Мексики чи Японії або цікаві українські страви. Спробуйте щось новеньке, аби порадувати смакові рецептори, й не бійтеся експериментувати. Відключення світла чи просто насичений графік змушують нас стати дисциплінованими й готувати раціон наперед. Це привід зробити його збалансованим, цікавим і подбати про себе та родину.
автор Катя Вогник спеціально для vsviti.com.ua