12 достойних фільмів, у яких «Оскар» майже в кишені

6521

Вибір фільмів, гідних номінування на премію «Оскар», – один з кращих способів підбити підсумки минулого року. За 2018 рік вийшло безліч прекрасних кінострічок, але мало які запали в серця глядачів і вже тим більше критиків. Давайте разом пригадаємо деяких можливих претендентів на золоту статуетку, а заодно й інші фільми, які зробили ваш рік яскравішим і цікавішим.

Ми дуже любимо гарне кіно, тому з радістю ділимося списком цікавих, якісних і таких різних фільмів, які цілком можуть бути номіновані на премію «Оскар-2018».

1. Вокс люкс (Vox Lux)

© Vox Lux / Andrew Lauren Productions

Головна героїня – всесвітньо відома співачка з важким багажем психологічних травм. Будучи ще школяркою, Селеста дивом вижила після стрілянини, влаштованої її однокласником. Актуальний фільм про поп-культуру і насильство, які йдуть пліч о пліч у XXI столітті. У головній ролі – розумниця і красуня Наталі Портман, яка своєю грою цілком заслуговує номінацію на «Оскар» у скарбничку своїх кар’єрних досягнень. Роль другого плану відведена Джуду Лоу.

Рейтинг IMDb – 6,3.

2. Повернути Бена (Ben Is Back)

© Ben Is Back / 30West

Бен – справжній траблмейкер. Напередодні Різдва він, втікши з реабілітаційного центру, звалюється люблячій, але вже змученій матері на голову. Вона зустрічає сина з розпростертими обіймами, але незабаром розуміє, що Бен не змінився і від нього не варто чекати нічого, крім нових проблем. Наскільки далеко цій сильній жінці доведеться зайти, щоб уберегти сина? Джулія Робертс у парі з Лукасом Хеджесом змушує глядача пережити справжню драму.

Рейтинг IMDb – 6,8.

3. Восьмий клас (Eighth Grade)

© Eighth Grade / A24

У цій чесній і ультрасучасній картині про труднощі дорослішання розповідається про проблеми звичайної дівчинки-підлітка, восьмикласниці Кейли. Сором’язлива дівчинка, щоб дати відсіч своїм страхам і комплексам, веде відеоблог про самооцінку і любові до себе. Як і будь-якій людині перехідного віку, їй доводиться несолодко. Фільм, теми якого підберуть ключик до серця глядачів, має всі шанси отримати номінацію «Кращий оригінальний сценарій».

Рейтинг IMDb – 7,6.

4. Час відплати (Destroyer)

© Destroyer / 30West

Ерін вливається в злочинне угрупування. Під час нелегкої служби вона закохується в колегу, але незабаром одна спецоперація йде шкереберть і призводить до справжньої трагедії. Ерін знаходить в собі сили, щоб помститися, її навряд чи вдасться зупинити. Для цієї ролі Ніколь Кідман змінилася до невпізнання, чим укупі з акторським талантом напевно заслужить номінацію «Краща жіноча роль».

Рейтинг IMDb – 6,6.

5. Гарний хлопчик (Beautiful Boy)

© Beautiful Boy / Amazon Studios

Девід (Стів Карелл) ніяк не може зрозуміти, як його улюблений син (Тімоті Шаламов) з милого розумного хлопчика перетворився на зневіреного наркомана. Адже хлопчик ріс в люблячій забезпеченій сім’ї і завжди відмінно вчився. Що упустили батьки, коли їх улюблений син звернув на звивисту стежку? Цілком можливо, що за відмінну гру будуть номіновані обидва актори (Карелл і Шаламов).

Рейтинг IMDb – 7,3

6. Чи зможете ви мене пробачити? (Can You Ever Forgive Me?)

© Can You Ever Forgive Me? / Archer Gray Productions

Комедійна драма з Мелісою МакКарті в головній ролі заснована на реальних подіях і розповідає історію письменниці-авантюристки, яка через потреби підробляє листи знаменитостей. Живі діалоги, цікава історія і яскраві персонажі, особливо сама письменниця у виконанні МакКарті, яку ми звикли бачити в комедійному амплуа. Багато критиків пророкують актрисі номінацію на «Оскар», і ми вважаємо, що цілком заслужено.

Рейтинг IMDb – 7,6.

7. Наркокур’єр (The Mule)

© The Mule / Bron Creative

Ерлу 87, він перестав жити із дружиною, діти про нього забули, а його приватний бізнес руйнується. Якраз тоді йому і пропонують простий підробіток: перевозити вантаж з точки А в точку Б. Незабаром Ерл усвідомлює, що не просто найнявся перевізником, а зв’язався з наркокартелем. Правоохоронці підозрюють недобре, спостерігаючи за незвичайною поведінкою самотнього старого. Шикарна робота Клінта Іствуда як актора і як режисера. Цілком можна очікувати відразу декількох номінацій.

Рейтинг IMDb – 7,3.

8. Якби Біл-стріт могла заговорити (If Beale Street Could Talk)

© If Beale Street Could Talk / Annapurna Pictures

У центрі сюжету – молода дівчина афроамериканського походження, яка чекає первістка від свого нареченого. Їхнє щастя виявляється під загрозою, коли молодого хлопця звинувачують у згвалтуванні. Героїня відмовляється вірити, що її коханий міг зробити подібне, і всіма силами намагається довести його невинність. Прониклива драма на тему расизму від творців оскароносної картини «Місячне сяйво».

Рейтинг IMDb – 7,1.

9. Неправильне виховання Кемерон Пост (The Miseducation of Cameron Post)

© The Miseducation of Cameron Post / Beachside Films

Милу випускницю школи Кемерон відправляють на примусове лікування від лесбійських нахилів «турботливі» дядько з тіткою, які дізнаються про її зв’язки з однокласницею. Небанальний, ніжний і уважний до своїх героїв фільм про прийняття себе, який безумовно заслуговує номінації в категорії «Кращий адаптований сценарій».

Рейтинг IMDb – 6,8.

10. Вдови (Widows)

© Widows / Film4

Кілька щасливих заміжніх жінок всього за одну ніч стали вдовами: їхні чоловіки загинули під час спроби пограбування. Тепер жінкам доведеться відповісти за вчинки своїх чоловіків, дізнатися, хто їх підставив, і закінчити справу самим. Кримінальна драма, просочена духом фемінізму, яка може відзначитися за кращу режисуру або акторську гру (в головних ролях: Віола Девіс, Мішель Родрігес, Елізабет Дебікі).

Рейтинг IMDb – 7,4.

11. Рома (Roma)

© Roma / Esperanto Filmoj

Чудове чорно-біле кіно про долю однієї великої мексиканської сім’ї. Історія розповідається від особи служниці численного сімейства. Монументальне полотно про життя окремо взятої людини, яке протікає на тлі важливих історичних подій. Сильна заявка на «Оскара» в номінації «Кращий режисер».

Рейтинг IMDb – 8,6.

12. Щоденник пастиря (First Reformed)

© First Reformed / Arclight Films

Пастор Толлер переживає похмурий період у своєму житті: його син загинув в Іраку, а з дружиною він розлучився. На долю героя випадає ще більше випробувань, коли його прихожанка просить поговорити з її чоловіком. Після бесіди він покінчує життя самогубством, а преподобний Толлер у своїх думках постійно повертається до цієї розмови. Сильна драма з Ітаном Хоуком і Амандою Сейфрід у головних ролях.

Рейтинг IMDb – 7,1



• не пропусти