9 книг про подорожі, які варто прочитати кожному

3215

tumblr_nlf2jw1uFT1twpmd2o1_500

Здавалося би для того, аби подорожувати, треба, щоб склалось багато різних факторів. Але насправді все набагато простіше. Відкриваючи книги про подорожі, можна не лише перенестись в будь-яку частину світу, а й надихнутись на нові пригоди, зрозуміти, що по суті нам бракує лише бажання, а все решта обов’язково знайдеться. Пропонуємо підбірку найцікавіших книг, які просто необхідно прочитати тим. хто любить мандрувати.

Леонід Кантер, Павло Солодько “З табуретом до океану”

Books_01

Почнемо з національного виробника. ;-) Колись на київській кухні зародилась ідея творчих експедицій з табуретами до чотирьох океанів. За п’ять років три табурети вже були на своїх місцях і залишився останній. Книга українського режисера Леоніда Кантера розповідає про пригоди, які довелось пережити трьом командам: з України, Білорусі та Росії на шляху до Тихого Океану через дві Америки. Маючи нагоду послухати деякі з цих розповідей під час розмови на кухні, мушу сказати, що книга видавництва “Фоліо” читається не менш захопливо і на одному диханні.

Жюль Верн “Діти Капітана Гранта”

Книга, яку Жюля Верна попросили написати члени Французького географічного товариства, щоб діти краще знали географію. :-) В результаті “Діти капітана Гранта” стали чудовим чтивом не лише для школярів, а і для їхніх батьків. Завдяки цьому твору багато людей полюбили мандри та географію, а декому досі сниться безкрая пампа Патагонії. 8-)

Тахір Шах “Дім Халіфа” (“Один рік у Касабланці”-в рос. перекладі)

Надзвичайно цікаве занурення в культуру та звичаї Марокко від британського афганця, котрий в один момент стомився від ритму Лондона та вирішив перевезти свою сім’ю жити до Касабланки. Щоб стати “своїм” у цій мусульманській країні не достатньо досконало вивчити арабську. Треба вміти розмовляти з джинами… ;-)

Рома Свечнікау “Рома Едзе”

Books_02

Ви би могли просто так кинути все своє колишнє життя та відправитись у мандри навколо світу? 1 липня 2012 двадцятирічний білоруський студент Рома Свечнікау залишив універ та відправився в незабутню подорож. Книжка, що вийшла цього року, охоплює першу частину мандрівки Роми. Щирі люди, цікаві пригоди та шанс прочитати щось білоруською. ;-) Електронний варіант книги можна знайти тут.

Керін Мюллер “Вздовж дороги інків” (“Смак листя коки”-в рос. перекладі)

Books_041

Колись давно Керін намалювала червоним фломастером лінію на карті Південної Америки. Це була дорога інків, що простяглась на тисячі кілометрів від Колумбії до Чилі. Книга про те, що мрії мають властивість здійснюватись, про великий народ, який жив колись, та про їх спадок, часом не завжди помітний, але все-таки збережений нащадками.

Грег Мортенсон, Девід Олівер Релін “Три чашки чаю”

Грег Мортенсон хотів здійснити сходження на одну з найнебезпечніших гір у світі К2 в пам’ять про свою сестру. Доля випадку, що не дозволила йому цього зробити, так само завела його до віддаленого поселення Корфе на півночі Пакистану. Так розпочалась історія звичайної людини, яка повна рішучості, змогла трохи змінити світ. Мортенсон був двічі номінований на Нобелівську премію миру в 2009 та 2010 роках.

Джон Кракауер “В диких умовах”

Books_04

Відомий американський автор описує життя Крістофера Меккендлесса, більше відомого всім під псевдо “Алекс Супербродяга”. Неймовірна історія людини, яка віддала все, що мала, на благодійність, та відправилась в подорож Америкою, щоб врешті оселитись жити на Алясці в абсолютно диких умовах. За історією книги Шоном Пенном був знятий чудовий однойменний фільм.

Крім біографії Крістофера, Кракауер відомий також книгою про трагедію сходження на Еверест – “В розрідженому повітрі”, та розслідуванням “Три чашки брехні” про свого колегу Грега Мортенсона, якого він звинуватив у перекручуванні фактів.

Ед Стаффорд “Вздовж Амазонки”

Books_05

У квітні 2008 року колишній капітан британської армії Ед Стаффорд відправився у пішу подорож вздовж Амазонки. 2,5 роки, близько 10 000 кілометрів, багато відкриттів та перешкод. Прекрасна книга про Південну Америку та про те, що потрібно робити для здійснення своїх мрій.

Зараз Ед Стаффорд бере участь в програмі про виживання “Marooned”на Discovery Channel. Прочитати більше про цікаві програми для мандрівників можна тут.

Джек Керуак “В дорозі”

Настільна книга для покоління бітників надихає на подорожі і по цей час. Без перебільшення можна сказати, що автостоп став популярним у всьому світі в тому числі і завдяки книзі Керуака, де описані його подорожі разом з другом Нілом Кессіді просторами США.

Books_07-1024-x-1024

Джерело: time2go.com.ua

А які книги про подорожі надихають вас? Діліться в коментарях;)