15 наукових фактів, які розкривають несподівані сторони цього світу

2912

Щорічно проводиться величезна кількість різноманітних досліджень, і в результаті нам стає відомо все більше несподіваних фактів про наш прекрасний світ. Наприклад, ви знали про те, що чим сильніше росте борода у чоловіків і чим довше він з нею ходить, тим вище ймовірність того, що він буде страждати від облисіння?

Ми любимо дізнаватися все нове і завжди раді поділитися цим із нашими читачами.

15. Прищі уповільнюють старіння

Британські дослідження доводять, що клітини людей, які раніше страждали від акне, мають вбудований захист від старіння. І згодом саме цей факт сприяє тому, що в більш старшому віці такі люди виглядають молодшими за свої роки.

14. Плач з акцентом

© depositphotos.com

Немовлята кричать з інтонацією, яка схожа на ту, з якою розмовляє мама. Дитина чує її, ще не з’явившись на світ. Такі результати отримали вчені на основі аналізу плачу 60 немовлят, половина з яких була народжена в німецькомовних сім’ях, а інша – у франкомовних.

13. Фігура «пісочний годинник» свідчить про високий інтелект

Дослідження, проведене за участю 16 тис. жінок, довело, що дівчата з фігурою типу «пісочний годинник» можуть похвалитися більш високим рівнем інтелекту. Це пов’язано з тим, що при такій фігурі у жінок утворюється більша кількість омега-3 кислот, що сприяє більш активному розвитку мозку і дозволяє йому довше не старіти.

12. Борода загрожує облисінням

Чим сильніше у чоловіка росте борода і чим довше він її не голить, тим більш імовірно, що пізніше він буде страждати від облисіння, показують дослідження. Причина, по якій чоловіки стають лисими, полягає в тому, що відсутність волосся на голові допомагає компенсувати спеку, створювану в результаті відрощування бороди: таким чином, зберігається оптимальний тепловий баланс тіла.

11. Таргани можуть покусати

У більшості випадків таргани не кусають людей, коли у них є їжа, але  трапляється і таке. Їхні укуси можуть викликати подразненняння і набряк.

10. У кішок є «компас»

Клітини мозку кішок, як показали дослідження, володіють чутливістю до магнітного поля Землі і у зв’язку з цим діють як компаси, що дозволяють їм легко знаходити дорогу додому. Тому, де б кішка не була, вона практично завжди повертається додому.

9. Материнське молоко може змінювати свій склад

Материнське молоко може змінювати склад, коли малюк захворіє. Дослідники вважають, що, коли дитина хвора, вона передає сигнал через слину, яка в свою чергу посилає сигнал тілу матері, щоб воно виробляло більше молока з антитілами.

8. Напис «Не містить холестерину» на упаковці рослинної олії – це рекламний трюк

© depositphotos.com

Напис «Не містить холестерину» на упаковках рослинного масла – це всього-на-всього рекламний трюк, адже холестерин може міститися тільки в жирах тваринного походження.

7. У чоловіків теж є «ПМС»

А точніше кажучи, синдром IMS, який пов’язаний зі зниженням рівня тестостерону в крові. Дратівливість і замкнутість є наслідком браку цього гормону в організмі.

6. Патологічне вигадування жартів

Іноді, при певних пошкодженнях мозку, у людини може проявитися надмірна жартівливість, яка є справжнім неврологічним захворюванням. У цьому випадку постійне вигадування каламбурів є патологічним.

5. У природі існує кавуновий сніг

© Will Beback / wikimedia

У деяких горах, наприклад, в Каліфорнії на гірському хребті Сьєрра-Невада, влітку можна зустріти кавуновий сніг. Він рожевий і нагадує кавун по запаху і смаку. Це пояснюється тим, що в ньому присутні водорості Chlamydomonas nivalis, які містять пігмент астаксантин червоного кольору.

4. Не більше 22% людей можуть ворушити вухами

Люди, які вміють ворушити вухами, належать до меншості. Деякі можуть це робити тільки при одночасному піднятті брів. А якщо точно, то лише 22% населення світу здатні ворушити кожним вухом окремо і 18% можуть ворушити ними одночасно.

3. Люди, які постійно скаржаться, живуть довше

Існує дослідження, яке стверджує, що люди, які постійно скаржаться і незадоволені життям в цілому, живуть довше від тих, хто діє навпаки. Це відбувається тому, що перші таким чином емоційно звільняються від стресу і відразу після цього починають відчувати менший стрес або взагалі не відчувають його. Тому наступного разу, коли хтось почне зі сльозами на очах розповідати вам про своє нещасливу життя, можете сміливо робити те ж саме у відповідь.

2. Колір червонокачанної капусти може змінюватися в різній воді

© kirkgoingham / reddit

Колір червонокачанної капусти в процесі приготування продукту може бути різним у залежності від води. Це відбувається через те, що у води може відрізнятися рівень pH. У воді з кислотним pH капуста залишається рожевою, з нейтральним pH – фіолетовою, а в лужному вона набуває відтінку, близького до смарагдового.

1. Серця закоханих б’ються синхронно

Коли людина закохана, її серце б’ється в тому ж ритмі, що й серце її партнера. Також під час дослідження вдалося з’ясувати, що дівчата частіше за чоловіків несвідомо намагалися продемонструвати синхронність в ритмі серця і подиху. Передбачається, що це відбувається через те, що люди інтуїтивно розвинули звичку імітувати ритми тіла близьких – для зміцнення зв’язку.