Подивіться, як живе країна, про яку всі чули, але ніхто нічого не знає

63820

Марокко знаходиться всього в декількох кілометрах від Європи, але життя там протікає зовсім інакше. Це не тільки батьківщина найсмачніших мандаринів, а й багатовікові традиції, архітектурні шедеври і незвичайні пейзажі.

Ми зібрали 13 дивовижних фактів про країну з особливою атмосферою.

1. У Марокко знаходиться найстаріший у світі університет

Найстаріший у світі університет був відкритий ще в 859 році. Заснований він дочкою багатого купця Фатимою аль-Фіхрі. На відміну від європейської традиції, старовинні арабські університети не видавали дипломів від імені закладу: акцент ставився на навчанні у індивідуальних наставників. Тільки в 1947 році Аль-Карауїн став «університетом» в європейському розумінні цього слова.

2. В Африці є сніг

Взимку в Марокко можна кататися на лижах, санчатах та сноубордах і ліпити сніговиків. Серед Атлаських гір у 75 км від Марракеша є комфортабельний гірськолижний курорт Укаймеден. Сніг лежить з грудня до початку квітня.

3. У Марокко знімається величезна кількість популярних фільмів і серіалів

Краса місцевих пейзажів не могла залишити байдужими найзнаменитіших режисерів. Починаючи з 60-х років і з легендарного фільму «Лоуренс Аравійський», щорічно тут оживають сотні кінокартин. У 1983 році була створена одна з найбільших кіностудій у світі – «Атлас». Саме тут знімали фільми «Гладіатор», «Олександр», «007 Спектр» і культовий серіал «Гра престолів».

4. Тут не можна викидати хліб

Марокканці вживають багато хліба, і у всіх сім’ях до нього ставляться з великою повагою. Залишки нез’їденого хліба йдуть на корм худобі. Якщо в сім’ї немає господарства, то старий хліб можна обміняти, наприклад, на миючі засоби для дому.

5. Виливати гарячу воду в раковину заборонено

Ця заборона ніяк не пов’язаний з конструкцією труб. У Марокко вірять, що джини живуть в місцях з водою: громадські лазні, стоки, раковини і т.д. Існує думка, що, виливши гарячу воду в раковину, ви розсердите джинів. Тому, зливаючи окріп, необхідно відкрити кран з холодною водою.

6. Марокко ближче до Європи, ніж здається

Гібралтарська протока відокремлює Марокко від Європи всього на 16 км. Стоячи на березі Марокко, можна спостерігати за рухом машин в  Іспанії. А два іспанських анклаву, Сеута і Мелілья, розташувалися на території самого королівства. Так що можна потрапити в Європу, не залишаючи Марокко.

7. Зараз в Марокко 2967 рік

Більшість жителів країни – бербери, і у них зараз 2972 рік. Хоча саме королівство офіційно живе за загальним для всієї планети літочисленням, в 2011 році у Марокко тамазіхська (берберська) мова стала державною мовою поряд з арабською.

8. Тут не можна відмовлятися від м’яса

У Марокко м’ясо, як і чай, грає важливу роль у відносинах між гостем і господарем. Відмова від м’яса вважається грубістю. Також не слід їсти лівою рукою, адже, ліва рука вважається «нечистою». Їсти потрібно тільки правою рукою, використовуючи великий, вказівний і середній пальці.

9. Печінка замість серця

Символом любові в Марокко є не серце, як ми звикли, а  печінка. Вважають, що здорова печінка допомагає травленню і сприяє благополуччю. Фраза «ви підкорили мою печінку» означає освідчення в любові.

10. Дерево, яке використовується для обробки салонів автомобілів Rolls-Royce, росте тільки в Марокко

Червоно-коричнева марокканська туя росте тільки у передгір’ях Атлаських гір. Цю рідкісну і дуже красиву деревину використовують для виготовлення приладових панелей в автомобілях Rolls-Royce, Mercedes і BMW.

11. Відсутність родовищ газу та нафти

Через відсутність родовищ газу та нафти ведеться активна діяльність з освоєння альтернативних джерел енергії. Король Мухаммед VI  запустив заключний фрагмент концентратора сонячної енергії в Сахарі. Це високотехнологічна споруда стала найбільшою сонячною станцією в усьому світі.

12. У Марокко є місто, яке пофарбоване у синій колір

У Марокко існує місто, пофарбоване у синій колір. Шефшауен став місцем, в якому єврейська громада знайшла свій притулок від переслідувань. Саме вони перефарбували споруди у синій (священний) колір. Сучасні марокканці до фарбування міста ставляться з усією серйозністю – в синій колір забарвлюються тротуари, мостові, магазини, паркани і т.д.

13. Не захоплюйтеся предметами у будинку

Якщо вас запросили у гості і вам сподобалася якась річ у будинку, то  утримайтеся від захоплення. В іншому випадку вас попросять забрати цей предмет з собою. Це страх перед пристрітом: вважається, що в будинку не можна тримати речі, які можуть викликати заздрість.