Показали, як могли б виглядати ці відомі занедбані будівлі у 21 сторіччі після реконструкції

1060

Покинуті будівлі часто бентежать уяву людей, які їх побачили. Одразу виникають запитання про те, хто їх побудував, які люди там жили та чому покинули свої будинки, як вони виглядали б зараз, якби  там й досі вирувало б життя?

Досить цікаво пофантазувати над тим, який би вигляд мали старі будівлі у сучасному стилі. Деякі архітектори перейнялися цією ідею і вирішили показати у своїх проєктах саме це перевтілення. Шість будівель, які ми обрали для статті, дійсно вражають своїм новим виглядом. Переконайтеся в цьому самі.

  1. Замок Арко, Трентіно, Італія.

Замок колись височів на крутій скелі над містом Арко. Він належав заможним господарям – графу Арко та його родині, потім там розташовувався військовий гарнізон і, врешті-решт, залишився без господаря та почав руйнуватися. Хоч зараз замок Арко офіційно є музеєм, роботи над його реконструкцією не проводяться.

Більша частина замку перетворилася на руїни, але саме звільнений простір від задньої стіни дає можливість архітекторам почаклувати над його сучасним виглядом. Середньовічні споруди разом з новими будовами створюють зовсім новий вигляд замку Арко.

  1. Будинок Чачабамба, Чачабамба, Перу.

Недалеко від Мачу Пікчу у Перу заходиться маловідомий історичний об’єкт Чачабамба. Він вартий уваги туристів хоча б тим, що саме тут інки застосовували прийоми технологічної обробки каменів. За версією істориків Чачабамба була важливим культово-релігійним місцем для цього народу.

Архітектура Чачабамби досить проста. Збереглися тільки низькі стіни будівлі, викладені з каміння. Проте, саме ці руїни наштовхнули архітекторів відтворити Чачабамбу з високим дахом, широкими вікнами та великим відкритим простором, аби можна було насолоджуватися видом на гори.

  1. Фермерський будинок, Оркні, Шотландія.

Такий вигляд будівлі характерний для фермерських будинків на початку 19 століття. Він збудований з сухого каміння, через що й зберігся так довго. Останні жителі фермерського будинку покинули його у 1850 році після чуми, яка вирувала на острові Ейнхаллоу. Більше там ніхто не мешкав.

Для архітекторів у 21 столітті цей будинок став чудовою нагодою показати оновлений вигляд котеджу на узбережжі. Вони зробили його тихим та затишним. Для цього зробили високим дах з великим відкритим вікном, поставили широкі двері, додали тепле освітлення в кімнатах.

  1. Будинок на вулиці Такарінга, Сільвертон, Новий Південний Уельс, Австралія.

Цей невеликий будинок знаходиться у невеликому місті Сільвертон, населення якого лише 50 осіб. У 19 столітті це місто було одним з центрів видобування срібної руди, проте після відкриття більшого родовища – спорожніло.  Сьогодні ж більшість будинків зберегли свій аутентичний вигляд, або лежать в руїнах.

Будинок на вулиці Такарінга знаходиться біля дороги і має типовий одноповерховий дизайн. Побудований він з вапна та каменю. Від будинку залишилося лише дві кімнати. Вони обидві зазнали пошкоджень з задньої частини будинку, тому нові додані елементи від архітекторів не шкодять оригінальному вигляду будинку.

  1. Руїнс, Талісай, Західний Негрос, Філіппіни.

Маєток належав португальському цукровому барону Маріану Лаксону та його родині. Його побудували у 1900 році в італійському стилі з елегантними колонами, чудернацькими карнизами та мармуровою обробкою – усе нагадує європейський будинок того часу. Руїнс колись був одним з найбільших будинків у Негросі, але під час Другої Світової війни постраждав від пожежі. Зроблено це було для того, аби він не потрапив до рук японських військових.

Зараз Руїнс належить правнукам Дона Лаксона. Маєток, від якого залишилися самі стіни, відкритий для туристів. Його можна орендувати для проведення вечірок та інших заходів за невелику ціну.

  1. Вукокі Пуебло, штат Аризона, США.

У Національному парку Вупатки біля міста Флагстафф знаходяться руїни будинку, який свого часу був дивиною для місцевого населення, адже мав аж три поверхи. Назва «Вукокі» з древньої мови хопі перекладається як «Високий будинок». Історики вважають, що раніше Вукокі був домівкою для трьох сімей.

Індіанці вдало вписали цю будівлю у місцевий ландшафт – великі камені, з якого складався будинок, того самого кольору, що й пустеля навколо. Те, що зараз туристи можуть побачити, – не оригінальний вигляд Вукокі. Зі збережених частин спеціалісти намагалися надати руїнам той вигляд, яким би Вукокі міг би бути 800 років тому. Сучасні ж архітектори пішли ще далі й пофантазували над більш сучасним дизайном цього будинку.

Новий дизайн старих будівель відкриває їх світу зовсім з іншого боку. Виявляється, що те, що вже давно забуте й зруйноване, може стати новим відкриттям для архітекторів та дизайнерів.• новини партнерів