Сучасні архітектори вражають обивателів своєю невгамовною фантазією, проектуючи незвичайні будівлі. І якщо горизонтальні круглі будівлі стали вже більш-менш звичними, то вертикальні досі викликають захоплення. У цьому огляді представлено 5 найдивовижніших споруд, виконаних у вигляді круглих дисків.
1. Штаб-квартира компанії Al Dar (Абу-Дабі)
Приголомшлива скляна 23-поверхова будівля Al Dar побудована на березі затоки в Абу-Дабі. При її створенні архітектурна компанія MZ Architects надихалася формою круглої черепашки як символу стабільності і єдності. При роботі над 121-метровим Al Dar використовувалися екологічні чисті матеріали і передові технології. Особливої уваги серед «зелених» пристроїв заслуговує вакуумна автоматична система збору сміття, облаштована під землею.
2. Будівля банку Fangyuan Mansion (Китай)
100-метровий будинок банку Fangyuan Mansion розташований в найбільшому місті північного сходу Китаю Шеньян. Форма будівлі виконана у вигляді стародавньої китайської монети.
3. Готель Radisson BLU (Франкфурт-на-Майні, Німеччина)
Мережа готелів Radisson завжди дивує гостей не тільки сервісом, але і нестандартною архітектурою. Так у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) однією з таких будівель став Radisson BLU Hotel. Це приголомшлива будівля, виконана зі скла, стала ще однією окрасою Німеччини.
4. Готель Sunrise Kempinski Hotel (Китай)
Назва цього готелю Sunrise Kempinski Hotel говорить сама за себе. Кругла форма у вигляді висхідного сонця також є уособленням стрімкого розвитку економіки Китаю. 97-метровий готель розташований на березі озера Yanqi. 10000 скляних панелей фасаду розташовані таким чином, щоб у верхній частині будівлі відбивалися сонячні промені, посередині – гори, а знизу озера.
5. Guangzhou Circle (Китай)
Ще в одному китайському місті Гуанчжоу побудована кругла будівля Guangzhou Circle. Усередині неї розташовані офіси і місцева біржа. Дивлячись на будівлю, деякі називають її то бубликом, то пряником. Однак проектування споруди не обійшлося без китайської символіки. Справа в тому, що будівля розташована на березі річки Чжуцзян. Відбиваючись у водній гладіні, офісна будівля перетворюється на вісімку, яка в Китаї вважається щасливим числом.